Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Jak można kamuflować brak wcięcia w talii – pyta czytelniczka w „Belli”. Pismo odpowiada: „Odwrócisz uwagę od tego fragmentu sylwetki, jeżeli włożysz sukienkę z podwyższoną albo obniżoną talią. Możesz też nosić prostą długą sukienkę typu tuba”. To już chyba lepiej nic nie nosić – wtedy też nikt na ciebie nie spojrzy, a przynajmniej będzie większa wygoda.

Czternastoletnia Pola powątpiewa na łamach czasopisma „Dziewczyna”: „Chcę pójść na akupunkturę, ale mama mi nie pozwala. Mówi, że to nie jest bezpieczne. Czy to prawda?”. Wujek Dobra Rada: Polu nie pękaj, mama robi cię w balona!

Pismo „Cosmopolitan” przygotowało szereg rad dotyczących tego, jak zostać „dziewczyną z jajami”. Między innymi trzeba zwrócić na siebie uwagę szefa. Oto jak, zdaniem pisma, można to zrobić: „Po południu masz ważne zebranie? Przyjdź nieco wcześniej i zajmij miejsce obok lub naprzeciwko szefa – najlepiej w fotelu dotąd zarezerwowanym dla jakiejś Bardzo Ważnej Kobiety z Jajami. Wytrzymaj jej piorunujące spojrzenie – przecież pracuje na tym samym stanowisku co ty, więc z całą pewnością masz prawo siedzieć tam, gdzie ona”. Uważaj jednak, żeby na jajach siadać ostrożnie.

Czytelniczka pyta na łamach pisma „Olivia”: „Zauważyłam, że na moich nasturcjach pojawiły się mszyce. W jaki sposób mogę szybko się ich pozbyć? Czy jest to możliwe bez użycia środków chemicznych?”. Ekspert odpowiedział: „Oczywiście, należy przygotować wyciąg z pokrzyw”. Wujek Dobra Rada: mało tego, chcąc raz na zawsze pozbyć się tych mszyc, zamiast nasturcji lepiej po prostu hodować pokrzywy.

Polityka 30.2003 (2411) z dnia 26.07.2003; Fusy plusy i minusy; s. 95
Reklama