Archiwum Polityki

Głosy i glosy

To pierwsza epidemia światowa XXI wieku.
Gro Harlem Brundtland
dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)
Tak WHO ocenia SARS, ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej i apeluje o współpracę wszystkich krajów w powstrzymaniu rozwoju choroby. W skali światowej liczby zachorowań i ofiar śmiertelnych nie są wielkie, jednak niebezpieczeństwo polega na tym, że wirus przejdzie w świecie w stan endemiczny, tak jak wirus grypy czy wirus HIV. Dotychczasowy optymizm naukowców był na wyrost; skutecznego leku nie można się spodziewać wcześniej niż za rok.

 

S

ą 70-letni mężczyźni, tradycyjni katolicy, i jest też młoda rozwódka, taka jak ja.
Marine Le Pen
została wiceprzewodniczącą francuskiego Frontu Narodowego (FN), na wiecu partyjnym podkreślała szeroki zasięg oddziaływania partii
34-letnia, dwukrotnie zamężna prawniczka, jest córką przywódcy FN, Jeana-Marie Le Pena. Nominacja jest pomysłem na przyciągnięcie do partii ludzi młodych, tak jak starsi nacjonaliści zaniepokojonych, że „tradycyjnym francuskim wartościom” zagraża recesja, przestępczość i imigranci. Ojciec faworyzuje córkę, która jeszcze jako dziecko mówiła i myślała tak podobnie, że jej matka przezwała ją „klonem”. Marine odrzuca zarzut nepotyzmu.

 

W

 najdzikszych fantazjach nie mogłam sobie wyobrazić niczego podobnego.
J.K. (Joanne Kathleen) Rowling
o szaleństwie, jakie towarzyszyło ukazaniu się jej książki „Harry Potter i czara ognia”
Było to zaledwie w marcu br., a ostatnia kwietniowa gazeta niedzielna „The Sunday Times” podała, że 37-letnia autorka jest najbogatszą kobietą w całym Zjednoczonym Królestwie, jeśli odliczyć fortuny uzyskane dzięki małżeństwu bądź spadkom.

Polityka 19.2003 (2400) z dnia 10.05.2003; Świat; s. 46
Reklama