Archiwum Polityki

Opinie

Krzysztof Janik
szef MSWiA, o premierze Leszku Millerze i jego ekipie:
„–...To wbrew pozorom dobry przywódca. Jego ekipa jest stosunkowo młoda i wiele wpadek na początku brało się z braku doświadczenia. A zarazem całe SLD, liczni koledzy nie wytrzymali ciśnienia władzy. To już nie jest formacja, która kiedyś stała murem za swoim kierownictwem. Oczekiwania społeczne wobec nas były większe. Mnie także wydawało się, że potrafimy lepiej, sprawniej kierować państwem, gdy przymierzaliśmy swoje umiejętności i aspiracje do rządu Buzka. (...)”.
(W rozmowie z Markiem Bartosikiem, „Gazeta Krakowska”, 25 IV)

 

Zbigniew Ziobro
poseł PiS, członek sejmowej komisji śledczej, o swoim starciu z premierem:

„– Ja nie jestem showmanem medialnym. Chcę po prostu dociec prawdy. Pytanie dotyczące śmierci Marka Papały miało na celu ustalenie, jak premier reaguje w tak bulwersujących sprawach jak zabójstwo generała policji, czy afera korupcyjna Rywingate. Moim zdaniem było to zagadnienie ważne i do poruszenia konieczne. Owszem, przyznaję, że te pytania mogły wydawać się trudne, dla premiera jednak powinny być łatwe. Szef rządu to nie jest przecież chłystek z ulicy, powinien sprostać każdemu pytaniu. To, że stracił panowanie nad sobą i odpowiedział tak prymitywnie, daje nam wszystkim wiele do myślenia”.
(W rozmowie z Izą Bartosz, portal Wirtualna Polska, 30 IV)

 

Anna Popowicz
była wiceprzewodnicząca rady nadzorczej TVP, o prezesie TVP:

„–... Moja rezygnacja nie zmieniła faktu, że brak decyzji prezesa Kwiatkowskiego o zawieszeniu swojej funkcji w obecnej sytuacji jest bardzo niekorzystny dla TVP.

Polityka 19.2003 (2400) z dnia 10.05.2003; Opinie; s. 96
Reklama