Archiwum Polityki

Głosy i glosy

N

ie sądzę, że wyryjemy na murze niezmienny termin 90 dni. Zostaniemy tu tak długo, jak będzie potrzeba.
Jay Garner
emerytowany amerykański generał, który organizuje administrację w Iraku w odpowiedzi na pytanie, czy uda mu się w ciągu 90 dni wypełnić powierzone zadanie
Garner podjął się niezwykle skomplikowanego zadania i trudno od niego oczekiwać, żeby określił, w jakim czasie może się z niego wywiązać. Jednak amerykańska obecność w Iraku nie spotyka się z przychylnością wszystkich Irakijczyków, którzy zaczynają się wyraźnie niecierpliwić. Może byłoby dobrze, gdyby ktoś wreszcie określił jakąś datę, choćby wstępną?

 

M

am przyjemność powiedzieć, że jeśli chodzi o wybory, Nigeria osiągnęła pełnoletność.
Olusegun Obasanjo
ponownie wybrany na prezydenta Nigerii
Zwyciężył Obasanjo, zwyciężyła też znowu jego partia. Udało się to nawet w południowej Nigerii, gdzie od lat wiadomo, że prezydent nie cieszy się sympatią. Jest to największe oszustwo w historii przestępczości Nigerii. Czyżby kolejne demokratyczne wybory na wzór Kuby?

 

O

blicze Aerofłotu jest biurokratyczne, wrogie i zimne.
Lew Koszljakow
zastępca dyrektora Public Relations Aerofłotu
Rosyjska linia lotnicza pragnie, aby jej nowy wizerunek był „usługowy, otwarty, przyjazny i profesjonalny”. Na ten cel w ciągu 3 lat przeznaczone będzie 30 mln dol. Aerofłot zatrudnił brytyjską firmę PR Identica, która ma opracować m.in. nowe logo, „bardziej neutralne niż sierp i młot”. Symbolem reklamowym linii ma być latający słoń, a hasłem „lekko na nogach”.

Polityka 18.2003 (2399) z dnia 03.05.2003; Świat; s. 44
Reklama