Archiwum Polityki

Książki z rekomendacją

Książki z rekomendacją Krystyny Lubelskiej z działu kultury „Polityki”:

Agnieszka Osiecka. Nie narzekajmy na klimat. Piosenki i widowiska. Wyd. Świat Książki.
Wybór Ziemowita Fedeckiego, przyjaciela pisarki z czasów STS, pozwala dostrzec w małych, lirycznych lub satyrycznych formach literackich kronikę epoki, w której żyła autorka. Ona sama mawiała: „Wiele moich piosenek to po prostu rymowane reportaże”.
Cena 27 zł.

Mario Vargas Llosa. Raj tuż za rogiem. Wyd. Rebis.


Malarz Paul Gauguin porzuca mieszczańskie życie, aby na Thaiti rozkoszować się dzikością świata, a jego babka, działaczka społeczna, poświęca swoje siły walce o prawa kobiet i robotników. Łączy ich wspólne dążenie do odnalezienia raju.
Cena 45 zł.

Salvador Dali. Myśli i anegdoty. Wyd. Książnica.


Przemyślenia najsłynniejszego artysty XX wieku, który przez kilkadziesiąt lat budził w swoich współczesnych irytację albo uwielbienie. Książka ilustrowana jest niepublikowanymi grafikami Dalego.
Cena 19,50 zł (aktualna do końca roku).

Klara Molnár, Tadeusz Olszański. Na węgierskim stole. Wyd. Studio Emka.


Jeśli ktoś polubił potrawy węgierskiej kuchni, ale sam nigdy nie próbował ich przygotować, dzięki tej książce dojdzie do wniosku, że i urzekają nie tylko wspaniałym smakiem, ale i prostotą wykonania.
Cena 42 zł.

Francine Prose. Żywoty muz. Wyd. Rebis.


Dziewięć intrygujących portretów słynnych kobiet, – muz wybitnych artystów i myślicieli, m.in. Lou Andreas-Salome (muzy Nietzschego, Rilkego i Freuda), Gali (żony Dalego) i Yoko Ono (partnerki Lennona). Lekko i świetnie napisana książka.
Cena 65 zł .

Dodatki 49.2003 + Polityka. Co jej kupić? (90092) z dnia 06.12.2003; s. 16
Reklama