Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Europa musi być silna i dobrze zorganizowana.
Jacques Chirac
prezydent Francji
Chirac powtarza to zdanie jak mantrę. Niestety w ostatniej debacie telewizyjnej, w której prezydent przekonywał młodych do głosowania w referendum na tak, największym zwycięzcą był Clint Eastwood, którego widzowie chętniej oglądali w innym programie. Francja, podobnie jak reszta Europy, nie ma planu B na wypadek odrzucenia konstytucji.

D

zisiaj we Francji są młodzi ludzie, którzy nigdy nawet nie widzieli księdza.
Jean-Luc Védrine
kleryk z seminarium św. Sulpicjusza w Issy-les-Moulineaux koło Paryża
Wybór Josepha Ratzingera na nowego papieża wywołał na świecie rozmaite reakcje. Zwolennicy uważają, że będzie on kontynuatorem dzieła Jana Pawła II. Przeciwnicy nazywają go dogmatykiem. Na zachodzie Europy ubywa wiernych, a w świątyniach powstają bary i dyskoteki. Czy to ludzie oddalają się od Kościoła, czy odwrotnie?

N

aprawdę myślicie, że mogę oczarowywać ludzi? To interesujące, nigdy nie myślałam o tym.Julia Tymoszenko
premier Ukrainy
Tymoszenko udzieliła wywiadu ukraińskiej edycji miesięcznika „Elle”. Zwierzyła się, że pracując 16 godzin na dobę nie ma czasu na pielęgnowanie swojej urody i nie może dawać czytelniczkom żadnych superporad w tej sprawie.

N

ie widzę żadnego powodu, i prezydent również, aby miało nam zależeć na izolacji Rosji.Condoleezza Rice
amerykańska sekretarz stanu
Rice odwiedziła Moskwę, aby przygotować grunt pod majową wizytę prezydenta Busha w związku z 60-leciem zakończenia II wojny światowej. Przekonywała, że Stany Zjednoczone nie są zainteresowane ograniczeniem wpływów Rosji w dawnych radzieckich republikach.

Polityka 17.2005 (2501) z dnia 30.04.2005; Świat; s. 54
Reklama