Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Gwałtowny wzrost uczuć patriotycznych odnotowany został w Zduńskiej Woli. Miejscowe władze postanowiły więc sprezentować każdemu pełnoletniemu mieszkańcowi biało-czerwoną flagę. Obywatel obdarowany flagą musi jedynie zobowiązać się, że wywiesi ją podczas świąt państwowych.

Prezydent Warszawy Lech Kaczyński przychylnie odniósł się do prośby stołecznych studentów o objęcie patronatem majowych juwenaliów. Postawił tylko jeden warunek – studenci mają się grzecznie bawić. Na wszelki wypadek Kaczyński przypomniał, że miasto ma spore siły porządkowe, które będą strzec przestrzegania prawa przez młodzież akademicką.

Roman Giertych zapewnia, że to nie on napisał książkę „Za błękitną kurtyną. Polski wywiad na tropie masonów”, której oficjalnym autorem jest bliżej nieznany Roman Berkowski. Teraz Giertych będzie musiał jeszcze przekonać poznański sąd, że nie jest Berkowskim – lidera LPR pozywa bowiem działacz Młodzieży Wszechpolskiej z Ełku. Wszechpolak, zresztą znajomy Giertycha, po lekturze powieści doszedł do wniosku, że jeden z negatywnych bohaterów to właśnie on i tylko Giertych mógł coś takiego o nim napisać.

Krzysztof Martens, szef podkarpackiego SLD, poddał krytycznej ocenie zawodowe kwalifikacje premiera Marka Belki, który od pewnego czasu wyraża się źle o lewej stronie sceny politycznej. „Profesjonalista nigdy by tak nie powiedział, bo o pracodawcy mówi się dobrze albo nic – powiedział Martens w „Fakcie”. – Miałem rację, protestując rok temu przeciwko pana kandydaturze na premiera. Bo pan nie jest profesjonalistą, lecz ćwierćprofesjonalistą”.

Andrzej Drzycimski, b. rzecznik prezydenta Lecha Wałęsy, obecnie ekspert od marketingu politycznego, w „Życiu Warszawy”: „Wypromowanie nowej marki margaryny kosztuje dziś około 5 mln zł.

Polityka 14.2005 (2498) z dnia 09.04.2005; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama