Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Stolica Apostolska ma ogromne doświadczenie: w kurii wszystko jest przygotowane do przejścia przez ten trudny okres. Papież zaś potrafi i zawsze będzie potrafił wyrazić swą myśl, swoją wolę w tym, co najistotniejsze. Nie mam żadnych obaw, że papież znajdzie sposób, abyśmy go zrozumieli. Jeśli jednak przez pewien czas nie będzie w stanie wygłosić środowego kazania pielgrzymom, to przecież nie jest to takie istotne.
Kardynał Philippe Barbarin
arcybiskup Lyonu
Francuski kardynał odwiedził papieża i jednoznacznie wykluczył spekulacje o rezygnacji. Chyba najlepiej wyjaśnia dlaczego.

 

G

rupy religijne powinniśmy oceniać według ich czynów, a nie według tego, w co wierzą.
George W. Bush
prezydent USA
Przemawiając do 250 amerykańskich przywódców Kościołów i wspólnot religijnych zebranych w Waszyngtonie, prezydent George W. Bush ogłosił swoje poparcie dla projektu nowatorskiej ustawy, według której organizacje religijne w USA będą mogły ubiegać się o dotacje rządowe dla swoich programów. Warunkiem uzyskania funduszy będzie praca na rzecz potrzebujących. Miejmy nadzieję, że Bush nie zawrze tego pomysłu w swojej wizji demokratyzacji krajów arabskich. Tak się składa, że wiele grup fundamentalistycznych zyskuje wysoką pozycję dzięki działalności społecznej. Działania oparte na takiej koncepcji byłyby więc golem do własnej bramki w grze przeciwko terrorystom.

 

T

o, czego nie powiedziano na uroczystości rozdania Oscarów, było prawdopodobnie ciekawsze od tego, co usłyszeliśmy.
Al-Dżazira
katarska stacja telewizyjna
Znienawidzona za zniekształcenie amerykańskiej misji wolności i demokracji na Bliskim Wschodzie, Al-Dżazira nie pozostaje dłużna.

Polityka 10.2005 (2494) z dnia 12.03.2005; Świat; s. 48
Reklama