Archiwum Polityki

Wujek Dobra Rada

Sympatyczną poradę dla pań dbających o swój wygląd zamieścił „Świat kobiety”. „Gdy chcesz wyglądać zmysłowo, pozwól sobie na małą niesubordynację. Niech guzik ucieka od dziurki, ramiączko spada z ramienia, kosmyk włosów przesłania oczy, a pantofelek delikatnie zsuwa się ze stopy”. Wyglądając zmysłowo, nie kieruj się raczej w stronę schodów.

Prostą radą podzielił się „Domowy fachowiec”. „Zasada związania cegieł w murach krzyżujących się pod kątem prostym polega na nadaniu im układu, w którym poszczególne warstwy muru wzajemnie się przenikają. To przenikanie będzie prawidłowe, jeżeli w każdym przekroju poziomym (warstwowym) przenikających się murów, jeden ma warstwę wozówkową, a drugi warstwę główkową oraz gdy warstwa wozówkowa jednego z krzyżujących się murów przechodzi na wskroś przez miejsce wzajemnego przenikania się murów, a warstwa główkowa drugiego muru jest do niej przysunięta”. Jeśli takie główkowanie przerasta twoje możliwości, pozostań przy klockach – takiego muru głową nie przebijesz.

Pismo „Dobre rady” publikuje sposób czytelniczki. „Pozbędziesz się przykrego zapachu w lodówce, jeśli wstawisz do niej otwartą butelkę z octem”. Jeśli nie chcesz, żeby w lodówce śmierdziało ci octem, wstaw do niej odkrytą puszkę z farbą. Możesz też użyć benzyny albo zmywacza do paznokci. Jedzenie na wszelki wypadek przechowuj na balkonie.

Siedzenie jest bardzo niekorzystne dla naszego kręgosłupa – przekonuje „Świat kobiety”. I zaleca: „Jeśli już musimy siedzieć, to siedźmy aktywnie. Zamieniajmy krzesło na inne rodzaje siedzisk, np. specjalny klęcznik. (...) Niezła jest też wielka piłka”.

Polityka 9.2003 (2390) z dnia 01.03.2003; Fusy plusy i minusy; s. 103
Reklama