Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Posłanka Anna Sobecka (LPR) podała do publicznej wiadomości sensacyjny szczegół z życiorysu wiceszefa sejmowej komisji śledczej Bogdana Lewandowskiego (SLD) – mianowicie, że jest on kapitanem ZOMO. Lewandowski odpowiedział ostro, ale elegancko: „Gdyby głupota umiała fruwać, Anna Sobecka byłaby pierwszym orłem Rzeczypospolitej”.

W Łodzi pojawił się Andrzej Lepper, tym razem w czarnej pelerynie. Z kolei prosię, które Samoobrona przyniosła wojewodzie, miało na sobie majtki w kolorze czerwonym. Ponieważ wojewody akurat nie było w pracy, świnkę wrzucono przez okno do pobliskiej siedziby poczty. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które zajęło się prosięciem, stwierdziło, że prezent Samoobrony był „w stanie śmiertelnego wyczerpania”.

Andrzej Golimont, stołeczny radny z ramienia SLD, informuje na stronie internetowej rady miasta, iż jego hobby to kobiety, wino, śpiew, ale także myślistwo, z tym że bardzo specyficzne. Poluje, ale „wyłącznie na Kaczory”. Czy analogia z nazwiskiem prezydenta miasta to przypadek? – dociekało „Życie Warszawy”. „Żartów się nie komentuje” – odpowiedział poważnie radny.

Ministerstwo Finansów, które zawsze wyróżniało się staranną stroną internetową, ma teraz nowy edukacyjny portal dla dzieci. Zajrzał tam dziennikarz „Życia Warszawy”: „Niewątpliwym hitem strony jest film o dżdżownicy Matyldzie, która opowiada, co to jest budżet państwa. W pewnym momencie Matylda pyta, kto jest szefem ministerstwa, niestety, film urywa się, zanim poznamy odpowiedź”.

Sojusz Lewicy Demokratycznej ma dwie „młodzieżówki” – Sojusz Młodych Lewicy i Stowarzyszenie Młodej Lewicy Demokratycznej.

Polityka 9.2003 (2390) z dnia 01.03.2003; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama