Archiwum Polityki

Diabeł z czarnej Corsy

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze, pod wpływem jakich narkotyków byli mordercy dwóch malutkich dziewczynek i ich ojca. Na policji w Złotowie mówi się, że zapewne tych samych, co się w mieście teraz najlepiej sprzedają. Amfetamina poprawiana halucynogenami z grupy LSD albo też odwrotnie. W tabletkach. Chłopcy z czarnego Opla Corsy te słabsze dilują po 10 zł sztuka.

W piątek, ostatniego dnia września, młodszy Arek wziął zaliczkę: trzysta złotych. W sobotę zadzwonił, że nie przyjdzie do pracy. W tym samym czasie chłopaki, o których wszyscy w okolicy wiedzą, że czarnym Oplem Corsą rozwożą narkotyki, dwa razy podjeżdżali pod dom Ernesta i Arka.

W niedzielę rano samochód znów był we wsi Franciszkowo. Czy wówczas im dali dragów na kredyt? Kazali zdobyć skądś pieniądze do wieczora?

Z domu Arka i Ernesta najbliżej było do Kaśki i Grzegorza. Poszli po dziewiętnastej. Gospodarz kilka chwil wcześniej wrócił z dziećmi z obiadu u teściowej.

W ostatnich niedzielnych dziennikach telewizyjnych już o tym wszystkim było: że dwoje dzieci, sześć i dwa latka, oraz ich ojciec zatłuczeni na śmierć siekierą oraz porżnięci nożem. Że zrabowano radiomagnetofon, elektroniczny budzik i starego Nissana, którego mordercy nieopodal rozbili.

Dzień później, w poniedziałek, było już wiadomo, że mordowali bracia F., Arkadiusz i Ernest. Sąsiedzi zza płotu.

1

W tamten piątek, gdy się tak naprawdę to wszystko zaczęło, młodszy Arek komuś się zwierzył, że idą się z bratem zapić, skoro nic lepszego nie ma w życiu do roboty. Właśnie się dowiedział, że w zakładzie nie podpiszą z nim kolejnej umowy o pracę. Poszło o Ernesta. W czerwcu młodszy brat ściągnął do firmy starszego, który akurat wyszedł z więzienia. Arek poręczył za Ernesta, ale wszystko poszło źle: młodszy sam zrobił się przy bracie butny i agresywny, nawalał, migał się i urywał z pracy.

I choć po dwóch miesiącach tego starszego wyrzucili, ten młodszy nie był już taki jak wcześniej.

Pod koniec sierpnia z tego samego powodu od Arkadiusza F.

Polityka 41.2005 (2525) z dnia 15.10.2005; Kraj; s. 32
Reklama