Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Z Putinem na pierwszym miejscu listy Jedna Rosja mogłaby zagarnąć nawet dwie trzecie składu Dumy.
Siergiej Markow

kremlowski politolog
Putin głośno rozważył możliwość startu w grudniowych wyborach do Dumy, a potem może i stanowisko premiera. Jeszcze niedawno wszyscy zastanawiali się, kto go zastąpi, a tu nowa zagadka: czy rzeczywiście dawny prezydent podporządkowałby się – jako premier – nowemu prezydentowi i komu? Lud idzie do wyborów, ale w rzeczywistości wybory odbywają się nadal za murami Kremla.

 

Jednym z celów tego postępowania jest położenie kresu spekulacjom i plotkom.


Scott Baker
sędzia prowadzący postępowanie w sprawie śmierci księżnej Diany
Minęło 10 lat od śmierci Diany, która zginęła wraz ze swym kochankiem Dodi Al-Fayedem w wypadku samochodowym. Ojciec mężczyzny Mohamed Al-Fayed nie przestaje publicznie oskarżać brytyjskie służby specjalne o „zamordowanie” pary na życzenie rodziny królewskiej, co tylko pogłębia bojkotowanie przez londyński establishment jego osoby oraz magazynu Harrods, którego jest właścicielem. Gdyby nowe postępowanie potwierdziło winę nietrzeźwego szofera, zatrudnianego przez Al-Fayeda, jego pracodawcy groziłaby lawina pozwów odszkodowawczych.

 

Nieważne, czy ludzie uważają mnie za szaleńca, i tak wprowadzimy nowy czas.
Hugo Chávez


prezydent Wenezueli
Prezydent Wenezueli jak powiedział, tak zrobił. Twierdzi, że ta zmiana korzystnie wpłynie zwłaszcza na dzieci. Jeśli bowiem będą wstawać później, wyjdą do szkoły przy świetle dziennym, a to pomoże im lepiej przyswajać wiedzę. Nowy czas obowiązuje Wenezuelczyków już od tygodnia, jednak po dziś dzień niewiele osób wie, w którą stronę, w tył czy naprzód, należy przesunąć wskazówki.

Polityka 41.2007 (2624) z dnia 13.10.2007; Świat; s. 56
Reklama