1. Sformułowanie odnoszące się do IPN, a użyte przez Jacka Żakowskiego w artykule „Piraci i misjonarze” [POLITYKA 37], w brzmieniu: „Co by w tym było złego, gdyby prokuratorzy, ludzie z IPN i CBA czy dysponenci kolejnych raportów Macierewicza na czas wyborów – widząc, że działają pod okiem obserwatorów – nieco ograniczyli swój udział w politycznych intrygach” jest nieprawdziwe.
Andrzej Arseniuk
rzecznik prasowy IPN
2.
Wiceminister Paweł Szałamacha [art. „Z fuzją na Eureko”, POLITYKA 38] nie rozmawiał z Andrzejem Mikoszem o PZU od chwili, gdy pan Mikosz przestał być ministrem Skarbu Państwa. Nie jest więc prawdą, że Andrzej Mikosz zachęcał go do jakichkolwiek działań odnoszących się do PZU.
Paweł Kozyra
rzecznik prasowy MSP
3.
Kancelaria prawna nadesłała oświadczenie pana Andrzeja Sochaja, że wypowiedź cytowana w artykule Ewy Winnickiej „Ministerstwo pani Ani” [POLITYKA 30]: „Wziąłem kilkadziesiąt tysięcy odprawy i nie mogę narzekać. Sprawy polityczne nabierają tempa i prawdopodobnie mogę być znów brany pod uwagę. Po co więc rozdrapywać stare rany?”, nie pochodzi z jego ust.
Od autorki:
Do pana Andrzeja Sochaja, który został zwolniony ze stanowiska szefa PFRON, zadzwoniłam, żeby zapytać o politykę personalną minister Anny Kalaty. Rozmawialiśmy chwilę, ponieważ pan Andrzej powiedział, że jest na urlopie. Powiedział m.in., że wziął potężną odprawę i w związku z tym nie będzie już narzekał na byłą szefową. Po opublikowaniu tekstu zadzwonił do redakcji i powiedział, że w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy, ponieważ był na urlopie.