Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Znacie pochodzenie prezydenta Francji i wiecie, jakie to siły przywiodły go do władzy... lobby żydowskie, które dominuje wśród tych, którzy we Francji decydują.
Mohammed Abbès

algierski minister ds. byłych kombatantów
Jakby nie dość kłopotów z zamieszkami we Francji, Sarkozy’ego spotyka nieprzyjemny incydent w Algierii. Jego wizyta, która miała poprawić stosunki między krajami, zacznie się od niedyplomatycznej uwagi algierskiego ministra. A nawiasem mówiąc, jeśli wszystkim, także i francuskimi wyborami, rządzą Żydzi, to czemu nie uspokoją francuskich zamieszek?

 

Obawiam się, że jeśli Mugabe przyjedzie na szczyt UE–Afryka, wszyscy skupią się na jego obecności, zamiast na prawdziwym celu spotkania.
Luis Amado


minister spraw zagranicznych Portugalii
8 i 9 grudnia Portugalczycy organizują szczyt UE–Afryka. Europa chciałaby polepszyć współpracę gospodarczą z Czarnym Lądem, a Afryka od dawna podkreśla, że jej nie jest potrzebna jałmużna, tylko nowe inwestycje. Wszystko może zepsuć prezydent Zimbabwe, który w ciągu 27 lat swoich rządów doprowadził kraj do ruiny. Większość europejskich przedstawicieli nie chce z nim rozmawiać. Prezydent Senegalu Abdoulaye Wade pojechał przekonać Mugabego, że jego obecność zaszkodzi całej Afryce. Wygra despota czy interes kontynentu?

 

Faceci z rządu co i rusz rozdmuchiwali projekt badawczy ludzkiego genotypu.
Craig Venter


amerykański biolog, jeden z twórców mapy genetycznej człowieka
61-letni Venter przypomniał o sobie opublikowaną właśnie biografią „Życie odszyfrowane”. Promując książkę zaznacza jednak, że nigdy nie mówił, iż odkrycie całego genotypu jest największym przedsięwzięciem naukowym w historii ludzkości ani odpowiednikiem lotu na Księżyc dla nauk biologicznych.

Polityka 49.2007 (2632) z dnia 08.12.2007; Świat; s. 52
Reklama