Archiwum Polityki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Od czasu, gdy zakupiła go Doda, Elektrolux, ten kultowy obiekt motoryzacyjnych westchnień, stał się garażowym obciachem. Od momentu, gdy zaczęła się nim poruszać „Hela w opałach”, ideał sięgnął podwoziem bruku. Legendarne Porsche zostało sprowadzone do parteru. Nawet laureatka ostatniej edycji „Tańca z Gwiazdami” Agata Kulesza postanowiła do niego nie wsiadać, choć było nagrodą. Oddała auto biednym dzieciom, a że to kabriolet, to biednym dzieciom wiatr w oczy będzie wiał jeszcze mocniej.

• Król alternatywy, legenda rocka, guru niezależności i generalnie ostatni wolny od tandety i komercji artysta w Polsce Kazik Staszewski udzielił wywiadu tygodnikowi „Gala”... Legenda Jamesa Deana rozbiła się o Porsche, Kurta Cobaina o strzelbę, Jima Morrisona o kąpiel z dodatkami. W naszym przypadku artysta zabił się samodzielnie.

• Michał Żebrowski kontratakuje. W spiżowo-biblijny wizerunek aktora wdziera się coraz więcej światła. Mistrz znany z zerowego dystansu do siebie i braku poczucia humoru udzielił frywolnego wywiadu. Wyznał, że lubi masować panie, a nie lubi grać w filmowych kupach. Że jak alkohol, to tylko odrobinę z koreczka, że nie lubi grać scen erotycznych, bo są łatwe, a kiedyś to tak się odchudził do roli księdza, że, cytujemy, „mu się we łbie porąbało” i miał manię prześladowczą. Prawdopodobnie prześladowała go myśl, że film Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył” to arcydzieło…

• Wszyscy spodziewali się, że wygra „Taniec z Gwiazdami” w myśl zasady – nieważne, kto jak głosuje, ważne, kto i gdzie liczy głosy. Nie wygrała.

Polityka 50.2008 (2684) z dnia 13.12.2008; Kultura; s. 61
Reklama