Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Jolanta Kwaśniewska była widziana na pokazie mody jednego ze znanych projektantów. „Super Express” korzystając z okazji zapytał byłą prezydentową, kto, jej zdaniem, najmodniej się u nas ubiera. Kwaśniewska wymieniła na pierwszym miejscu męża: „Uważam, że w Polsce mój mąż był pierwszym i największym trendsetterem. To od niego zaczęła się moda na błękitne koszule, których był prekursorem. Gdyby dostawał złotówkę od każdej sprzedanej, byłby dzisiaj milionerem”.

Oldboje lewicy spotkali się w Sejmie, by znaleźć przyczynę konfliktów między obecnym premierem i prezydentem. Wspominano dawne dobre czasy. „Ustępując ze stanowiska premiera, zazdrościłem następnym premierom, że będą współpracować z kimś takim jak Aleksander Kwaśniewski” – wyznał Józef Oleksy. „Józefie, warto było czekać 13 lat, żeby to usłyszeć” – odpowiedział Kwaśniewski.

Wicepremier Waldemar Pawlak wygłosił podczas sejmowej debaty budżetowej wystąpienie pełne ukrytych znaczeń – informowała „Gazeta Wyborcza”, prosząc posłów PSL o egzegezę wybranych fragmentów. Np. następującego: „Spory toczone ostatnio przez Platformę i PiS wyglądają tak, jakby obie partie kontrolowały sytuację na świecie. Tymczasem sytuacja jest naprawdę złożona”.

Były piłkarz, obecnie poseł PO Roman Kosecki przyczynił się do powstania boiska Orlik w podwarszawskim Konstancinie, lecz na otwarciu obiektu nie zjawił się ani premier (który w tym czasie oglądał podobne boisko w Wielkopolsce), ani minister sportu. Kosecki podpadł szefom, ponieważ złamał dyscyplinę klubową w Sejmie. „Głosowałem za dniem wolnym od pracy na Trzech Króli, bo tak mi kazało sumienie – tłumaczył w „Rzeczpospolitej”.

Polityka 50.2008 (2684) z dnia 13.12.2008; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama