Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• Janusz Pałubicki, koordynator służb specjalnych, uspokoił nieco czytelników „Gościa Niedzielnego”, informując ich o stanie zagrożenia kraju przez szpiegów: „Skala tego zjawiska jest duża, ale nie chciałbym, aby to zabrzmiało jak dzwon na trwogę. Uważam, że sprawa jest poważna, jednocześnie wiem, że szpiegostwo nie zagraża naszej suwerenności ani systemowi demokratycznemu. Jest natomiast zagrożeniem dla pomyślności gospodarczej i sprawności militarnej naszego państwa”.

• Poseł AWS Zdzisław Pupa w „Przeglądzie” o zbawiennych skutkach zniesienia pornografii: „Mam nadzieję, że ten zakaz przyniesie pozytywne efekty, z czego najważniejszy jest taki, że młodzież będzie mogła wzrastać w poszanowaniu naszej 1000-letniej tradycji narodowej i chrześcijańskiej, bo przepis będzie ją bronił przed różnymi łajdactwami”.

• Jak poinformowała „Gazeta Wrocławska”, do rady miejskiej Oleśnicy wpłynęło pismo od niejakiego pana Kowalskiego, w którym domaga się on „zastosowania przez radę głównych kanonów wiary rzymsko-katolickiej”, w szczególności zaś zapisu z Pisma Świętego – „łatwiej będzie wielbłądowi przejść przez ucho igielne, aniżeli bogaczowi dostać się do Królestwa Niebieskiego”. Pan Kowalski pisał już kiedyś do rady, ale w innej sprawie – składał mianowicie wniosek o zarejestrowanie agencji towarzyskiej „Ale jaja”.

• Zastępca naczelnego „Niedzieli” Lidia Dudkiewicz o swym naczelnym, który dostał od prezydenta Kwaśniewskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski: „Media katolickie muszą włączyć się do bitwy o duszę narodu, by przypomnieć, że żyjemy na bożym świecie.

Polityka 13.2000 (2238) z dnia 25.03.2000; Polityka i obyczaje; s. 122
Reklama