Archiwum Polityki

Polityczna Agencja Radiowa (kolejny odcinek serialu)

„Opisując jak ZChN obsadza kluczowe stanowiska w Ministerstwie Łączności, poczcie i Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej (POLITYKA 8, 13, 21, 24) sformułowaliśmy przypuszczenie, że idzie o to, aby priorytetowe stały się sprawy Radia Maryja, diecezjalnego Radia Plus, a za chwilę zapewne katolickiej Telewizji Familijnej. Nie pomyliliśmy się”. Od takiego wstępu zaczynaliśmy kolejne odcinki serialu. Oto następny. Przedstawiamy niezwykły, nawet jak na nasze obyczaje, dokument: list zarządu Radia Eska do ministra łączności:

Pan Minister
Tomasz Szyszko
Ministerstwo Łączności
Warszawa

Szanowny Panie Ministrze,

Zarząd Radia ESKA SA kontynuując tradycję wszechstronnej współpracy z Ministerstwem uprzejmie informuje, iż zostały zakończone pomiary natężenia pola i zasięgów emisyjnych nadajników Radia ESKA w Warszawie. (...), co czyni zadość naszym wspólnym staraniom o zapewnienie Radiu ESKA w miarę ekwiwalentnych warunków nadawania na nowej częstotliwości 105,6 MHz w Warszawie na stan obecny. (...)

Prosimy Pana Ministra i jego służby o ochronę osiągniętego tak dużym wspólnym wysiłkiem kompromisowego rozwiązania problemu i obecnego zasięgu Radia ESKA na 105,6 MHz, przed zakłóceniami odbioru na tej częstotliwości w przypadku uruchamianych w przyszłości nowych obiektów nadawczych w Polsce.

Prosimy także o podjęcie środków zaradczych, gdyby uruchomiona stacja Olsztyn Pieczewo 105,7 MHz zaczęła zakłócać odbiór programu Radia ESKA w obecnym obszarze pokrytym nadawaniem, potwierdzonym pomiarami ZO PAR w Warszawie.

Jednocześnie podtrzymujemy złożoną wcześniej deklarację przekazania dla Katolickiej Rozgłośni Radiowej Warszawsko-Praskiej (Radio Praga PLUS) aktem darowizny następującego mienia:

1) kompletnych nadawczych systemów antenowych zainstalowanych na kominie (anteny, fidery, rozdzielacze sygnału);

2) pomieszczenia nadawczego na 17 poziomie komina EC Kawęczyn wraz z instalacją elektryczną, wentylacyjną i istniejącymi elementami wyposażenia biurowego.

Polityka 25.2000 (2250) z dnia 17.06.2000; Fusy plusy i minusy; s. 102
Reklama