Archiwum Polityki

Grand Press dla Winnickiej

Nasza redakcyjna koleżanka Ewa Winnicka została uhonorowana nagrodą Grand Press w dziedzinie publicystyki. Nagrodzony tekst, który ukazał się na łamach POLITYKI, podsumował akcję naszego tygodnika „I’m lepszy”. Laureatka opisała segregację w polskich szkołach na skutek ambicji rodziców wywodzących się głównie z tzw. klasy średniej.

W konkursie organizowanym przez miesięcznik „Press” nagradzani są autorzy najlepszych materiałów prasowych, radiowych i telewizyjnych z danego roku oraz wybierany jest Dziennikarz Roku, którym w 2008 r. został Bogdan Rymanowski z TVN.

Innymi laureatami nagród Grand Press zostali: Beata Biel za najlepszy reportaż telewizyjny (nagrodzono ją za audycję „Pomoc w śmierci” wyemitowaną w TVN), Wojciech Staszewski z „Gazety Wyborczej” w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, Karolina Wigura w kategorii wywiad, za rozmowę z Jürgenem Habermasem opublikowaną w „Dzienniku”, Angelika Kuźniak z „Gazety Wyborczej” za najlepszy reportaż prasowy, Roman Daszczyński i Paweł Wiejas z „Gazety Wyborczej” w kategorii dziennikarstwo śledcze za artykuł „Grzech ukryty w Kościele”, Krzysztof Kowalczyk z dziennika „Polska” w kategorii news. W kategorii reportaż radiowy nagrody nie przyznano.

Do tegorocznych nagród Grand Press zgłoszono 665 prac, najwięcej w 12-letniej historii konkursu. Jury Grand Press 2008 zakwalifikowało do finału 46 prac. Wśród nich teksty naszych dziennikarzy (na pięć nominacji w dziedzinie publicystyki, cztery pochodziły z „Polityki”): Ewy Winnickiej (drugi poza nagrodzonym), Joanny Podgórskiej, Edyty Gietki, Pawła Walewskiego oraz Mariusza JanickiegoWiesława Władyki.

Polityka 1.2009 (2686) z dnia 03.01.2009; Do i od Redakcji; s. 101
Reklama