Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Policjant w Atlancie nosi przy sobie 45 sztuk amunicji, w tym jeden nabój w komorze pistoletu. Ale po broń sięga niezwykle rzadko. Znacznie częściej po komputer.

Wizyta w Polsce Paula Camerona lansującego teorię uleczalności homoseksualizmu wzburzyła świat nauki. Profesor Ryszard Legutko biada: „Obecnie o tym zjawisku można mówić tylko entuzjastycznie. Gdy ktoś pozwoli sobie na krytykę – nawet dobrze uargumentowaną – narazi się na gwałtowne i często ordynarne ataki. (...) Jeżeli dzisiaj wolno krytykować Pana Boga, to chyba także homoseksualizm, który nie jest jeszcze żadną świętością, choć niektórzy bardzo by tego chcieli”.

Doktor habilitowany Mieczysław Ryba oświadcza na łamach „Naszego Dziennika”: „czy rzeczywiście unijne pieniądze są »za darmo«? Jeśli nie, to szukajmy odpowiedzi, co »sprzedaliśmy« w zamian. Jak wszyscy wiedzą, w polityce, szczególnie tej międzynarodowej, nic nie jest za darmo. »Towarem« sprzedawanym za unijne dotacje jest po prostu suwerenność”.

Sebastian Karpiniuk (PO) wykazał się specyficznym poczuciem humoru, strofując Marzenę Wróbel (PiS) podczas posiedzenia komisji ds. nacisków: „I proszę starać się nie zachowywać jak pociąg pancerny, tylko prosić po prostu o pytanie”. Protest posłanki niezadowolonej z metafory zmusił Karpiniuka do przeprosin.

W nobliwym mieście, byłej stolicy Polski, Krakowie, poseł PiS, były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wymigał się od pojedynku. Rękawicę rzuciła mu Róża Thun kandydująca do UE z listy PO. Szczycący się odwagą konkurent wyznał, że nie warto mu wdawać się w telewizyjne polemiki z kobietą, która „jest rozpoznawana tylko przez ok. 5 proc. wyborców w regionie”. Donald Tusk namawiając Ziobrę do spotkania z konkurentką z PO radził, by b. minister nie bał się kobiet.

Naczelny redaktor „Tygodnika Powszechnego” ujawnia, co czuje, gdy czyta na internetowej stronie „ks.

Polityka 20.2009 (2705) z dnia 16.05.2009; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama