Archiwum Polityki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

• Wieloletnia prezenterka Programu Pierwszego TVP Iwona Schymalla została tydzień temu mianowana dyrektorem tej anteny. Na wszystkich niewierzących padł strach. Abonament ma być teraz wpisany do dekalogu jako punkt 10, paragraf 1.

• No i mamy fenomen medialno-socjologiczny. Program Zygmunta Chajzera „Chwila prawdy”, w którym dowiadywaliśmy się, że są Polki mające erotyczne marzenia senne z mieszkańcami własnej stajni, a także młodzi bezzębni krajanie wierzący, iż posiedli urodę brazylijskiego piłkarza, nie znajdzie już miejsca na antenie Polsatu. Podobno wróci dopiero po udanej psychoterapii prowadzącego.

• Tego newsa nie powinni czytać ludzie starsi i wrażliwi. Bo może zakończyć się tragicznie udarem albo co gorzej uśmiechem. Okazało się, że wybitny aktor scen polskich Maciek Zakościelny nie posiada tytułu magistra. Oszukał wszystkich! To niesamowite, bo gdy grał w „Plebanii”, to grał tak, jakby miał.

• Wkrótce rusza nowe internetowe reality show. Nazywa się „Bitwa o sławę”. Siedem osób zamknie się w mieszkaniu w Gorzowie, a my będziemy mogli ich oglądać i podglądać bez cięć, montażu i cenzury. 24 godziny na dobę. Gwiazdą, która uświetni start programu, ma być Gosia Kosik. Jeśli o taką sławę mają się bić uczestnicy, to już lepiej teraz wysadzić się do góry nogami jak Wołodyjowski.

• Wielkim sukcesem okazał się progresywny projekt telewizyjny TVN zatytułowany „Projekt plaża”. Projekt polega na tym, że tym widzom, co ich nie stać na wyjazd na wakacje nad morze, pokazuje się tych, co ich stać. No i ci drudzy bawią się lepiej, a prezenterzy bardzo się sobie podobają. Program ma istotne walory poznawcze, bo widzowie mogli dowiedzieć się, którędy na plażę w młodości chadzał sam Olivier Janiak.

Polityka 31.2009 (2716) z dnia 01.08.2009; Kultura; s. 51
Reklama