Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Ludovic Obraniak, piłkarz francuskiego zespołu Lille, dostał polskie obywatelstwo i zadebiutował w reprezentacji. Teraz pora na naukę języka przodków. Tymczasem Zbigniew Boniek przekonuje go, żeby się nie uczył: „Nie będzie rozumiał tych wszystkich pierdół, nie dotknie go szarzyzna i zrzędzenie. Nie przekona się, jakie chamstwo panoszy się na forach internetowych. Ludovic, nie ucz się polskiego jak najdłużej!”.

Jan Rokita straci posadę publicysty „Dziennika”. Jacek Dąbała, medioznawca z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nie martwi się jednak o przyszłość niedoszłego premiera z Krakowa: „Zdziwiłbym się, gdyby Janowi Rokicie nie udało się znaleźć pracy. To bardzo rozpoznawalna postać w Polsce. Dlatego na pewno pojawią się tytuły, które będą chciały skorzystać z jego usług”.

I Rokita nie musiał długo czekać. Za pośrednictwem jednego z tabloidów propozycję pracy złożyła mu Izolda Hukałowicz, naczelna redaktor „Gazety w Choroszczy”. Warunki są następujące: najpierw jakiś czas praca społeczna, a potem pensja – 300, a może nawet 500 zł.

Doda nie ma wstępu do TVP po tym, jak w wywiadzie prasowym lekceważąco wyraziła się o autorze Biblii. Europosłanka SLD Joanna Senyszyn dziwi się: „Telewizja popełniła gigantyczny błąd. Powinna podwoić Dodzie kontrakt, a nie zrywać współpracę. Jej specyficzne, kontrowersyjne słowa zachęciły prawdopodobnie sporo młodych ludzi do czytania Biblii”.

Budka Suflera przygotowuje się do pożegnalnego koncertu. „Polska” przypomina z tej okazji, że lider zespołu Krzysztof Cugowski został w 2005 r. senatorem z listy PiS, co – jak się teraz okazuje – nie wszystkim w Budce się podobało.

Polityka 34.2009 (2719) z dnia 22.08.2009; Polityka i obyczaje; s. 98
Reklama