Archiwum Polityki

Pełnia i pierwsza kwadra

W tajemniczych okolicznościach przyrody otrzymałem „Skrócony projekt Konstytucji Jubileuszowej V RP”. Jak mnie zapewniono, pełny tekst jest trzymany w tajemnicy nawet przed jej autorem.

Ustrój państwowy

– ponieważ Pan Bóg jest Polakiem katolikiem i świeci nam swoim światłem, stąd V RP jest świeckim państwem katolickim, w którym każdy Polak katolik zatwierdzony przez prezydenta korzysta z pełni praw. Niezatwierdzeni korzystają z pierwszej kwadry. Ma to pewien związek z Księżycem, który już w 1962 r. został zdobyty przez dwóch Polaków katolików i dlatego do dziś pozostaje polskim terytorium.

Prawa i obowiązki

– każdy Polak korzystający z pełni ma czynne prawo wyborcze i ma obowiązek korzystać z tego prawa. Jeśli na terenie swojego domu zobaczy Niemca, Rosjanina, Żyda lub kogoś innego podejrzanego, to jego obowiązkiem jest wybrać rodzaj broni, z której będzie korzystał. Powinien mieć jej przy sobie dwa rodzaje, jak to we własnym domu. A jest nim dla Polaka cała Polska. Podsłuchiwanie ludzi we własnym domu dla dobra V RP jest prawem i obowiązkiem każdego Polaka katolika. Ci z pierwszej kwadry też mogą się podsłuchiwać, ale to jest ich sprawa – ich, czyli mniejszości moralnej. Pierwsza kwadra przyłapana na szkalowaniu V RP nie ma prawa do kłamstwa zwanego w haniebnych czasach III RP prawem do obrony.

Prawo i sprawiedliwość

w V RP są wymierzane na stadionach narodowych, błędnie zrealizowanych przez poprzednią ekipę i nienadających się przez to do rozgrywania zawodów sportowych. Rozprawy na stadionach odbywają się zawsze przy pełnych trybunach, a wyroki wykonuje się bezzwłocznie. Ciężar i kaliber wyroków jest bardzo zróżnicowany – od ustnej nagany publicznej, aż do kar większego kalibru.

Polityka 4.2010 (2740) z dnia 23.01.2010; Tym; s. 99
Reklama