Archiwum Polityki

Poltyka i obyczaje

Użytkownicy portali myśliwskich potraktowali decyzję Komorowskiego o zarzuceniu polowań (patrz Ludzie i Wydarzenia s. 7) jak zdradę. Komentarz rozczarowanego miłośnika polowań: „Lepiej mieć głosy głupich paniusi, co to o każdym zwierzęciu mówią oj, biedna sarenka lub biedny kotek, niż głosy zaledwie stu tysięcy myśliwych”.

Na pojawiające się od czasu do czasu pytanie, czy Komorowski ma charyzmę, pozytywnej odpowiedzi udzielił ostatnio generał Jaruzelski: „Marszałek Komorowski, w moim rozumieniu, charyzmę ma. Cechują go godność i dostojeństwo, a jednocześnie jest człowiekiem otwartym, potrafi nawiązać kontakt bezpośredni, ma poczucie humoru... Posiada walory męża stanu”.

Nie milkną echa wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego, który konkurentowi Komorowskiego zarzucił, że zna się na zwierzętach futerkowych, ale nigdy nie był ojcem. Gazety spekulowały, że Tuskowi to się nie podobało. Natomiast Komorowski miał powiedzieć Bartoszewskiemu krótko: „No, ostro idziesz!”. Tak przynajmniej relacjonował sam Bartoszewski studentom Uniwersytetu Gdańskiego.

W „Polsce” zbiorowa ocena prezentacji kandydatów na prezydenta. W kategorii „fryzura” nieoczekiwanie pierwsze miejsce zajął Jarosław Kaczyński. „Zdaniem Akademii Fryzur Berendowicz&Kublin polityk ma włosy zawsze zadbane i czyste, co wcale nie jest normą u polityków. – Widać jednak, że czasem niedokładnie goli twarz. Da się zauważyć kępki zarostu – podsumowują styliści”.

Kazimierz Kutz poskarżył się „Super Expressowi”, że ktoś dybie na jego życie. O czym mają świadczyć makabryczne klepsydry zawiadamiające o śmierci reżysera – posła PO, obrzucenie domu puszkami z farbą oraz karteczki z napisem „paszoł won”. Kutz przypuszcza, że to reakcja na jego wypowiedź w telewizji TVN24, gdzie przekonywał, iż PiS wykorzystuje katastrofę smoleńską do własnych rozgrywek, zaś Jarosław Kaczyński „jest traktowany jakby był na skraju zapaści, a to znaczy, że nie nadaje się na prezydenta”.

Polityka 22.2010 (2758) z dnia 29.05.2010; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama