Archiwum Polityki

Kora dla prokuratora

Znalazła się wreszcie sposobność, aby prokuratorzy uczcili rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Aż 300 przedstawicieli tego środowiska z całej Polski spotkało się w poniedziałek 24 maja w sali kolumnowej Sejmu na konferencji poświęconej prokuraturze po tej zmianie. Tego samego wieczoru hucznie bawili się w jednej z warszawskich knajpek.

Za największą od lat sposobnością do integracji braci prokuratorskiej stoi Instytut Badań DNA, organizator konferencji i imprezy. Firmę, zajmującą się m.in. wykonywaniem ekspertyz kryminalistycznych z wykorzystaniem najnowszych technologii, prowadzi Kamil Sipowicz, poeta i filozof, celebryta i partner życiowy Kory Jackowskiej z Maanamu.

Prokuratorom bardzo się podobało. Narzekający, że na części nieoficjalnej drinki alkoholowe są dostępne za darmo, a za bezalkoholowe trzeba płacić w barze, byli w zdecydowanej mniejszości. Podobnie jak narzekający na to, że minister sprawiedliwości nie jest już prokuratorem generalnym. Maanam zagrał na żywo. bund

Polityka 23.2010 (2759) z dnia 05.06.2010; Flesz. Ludzie i wydarzenia; s. 8
Reklama