Archiwum Polityki

Nie zapraszaliśmy Jarosława Kaczyńskiego

W artykule pt. „Bujanie w obłokach (gazu)” (POLITYKA 27) znalazła się informacja, że Jarosław Kaczyński odwiedził Instytut Nafty i Gazu. Nasz Instytut nie był ani organizatorem, ani też gospodarzem tego spotkania – odbyło się ono w firmie Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków Sp. z o.o. – spółce należącej do Grupy Kapitałowej PGNiG SA.

W trakcie kampanii prezydenckiej sztab Jarosława Kaczyńskiego zabiegał o poparcie przez nasz Instytut swojego kandydata, jednak poparcia takiego nie uzyskał, bezpośrednio przez wizytą J. Kaczyńskiego w Krakowie zabiegał o to, aby na budynku naszego Instytutu wywiesić banery z wizerunkiem J. Kaczyńskiego – na co również się nie zgodziliśmy. Mimo to „dyspozycyjny” (bo w tym kontekście trudno mówić o braku kompetencji...) dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej zamieścił informację o wizycie J. Kaczyńskiego w naszym Instytucie.

Cała ta sprawa ukazuje metody postępowania sztabu J. Kaczyńskiego zabiegającego o poparcie dla swojego kandydata przez środowisko naukowe, które jednak z tym kandydatem nie zamierza się utożsamiać.

Wojciech Łyko, kierownik Działu Informacji
Naukowo-Technicznej Instytut Nafty i Gazu

Polityka 29.2010 (2765) z dnia 17.07.2010; Do i od redakcji; s. 98
Reklama