Archiwum Polityki

Oświadczenie

W artykule „Policyjne związki” POLITYKA 36/09 zawarte sformułowania o domniemanym pojawieniu się na opisywanym bankiecie policyjnym z okazji Święta Policji w dniu 25.07.2009 r. w Warszawie osoby narodowości chińskiej, scharakteryzowanej jako „podejrzanego biznesmena”, „rozpracowywanego wcześniej przez Europol”, oraz „podejrzewanego o związki z chińskimi grupami przestępczymi” w żadnym razie nie dotyczyły osoby dyrektora generalnego GD Poland Investment Sp. z o.o. w Wólce Kosowskiej Pana Hana Baohua.

Nie mamy i w istocie nigdy nie podaliśmy w przywołanym artykule żadnych informacji, jakoby dyrektor generalny spółki był uwikłany w cokolwiek niezgodnego z prawem, w tym także by miał jakikolwiek związek z pożarem na terenie Europejsko-Azjatyckiego Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej.

Łączenie zatem przedstawionych wyżej okoliczności z osobą Pana Hana Baohua z oczywistych względów nie było naszą intencją, niemniej jednak wyrażamy ubolewanie, iż część osób po lekturze artykułu takie wrażenie mogła odnieść i za ewentualne niezamierzone przez nas krzywdy moralne, jakich mógł przez to doznać wyżej wymieniony, przepraszamy.

Polityka 34.2010 (2770) z dnia 21.08.2010; Kraj; s. 16
Reklama