Janina Paradowska
Galerie

Igrzyska z drugiej strony medalu - galeria

9 sierpnia 2012
Nie obowiązuje tu specjalny dress-code. Nie obowiązuje tu specjalny dress-code. Torcello Trio / Flickr CC by SA
Igrzyska olimpijskie, także te w Londynie, to nie tylko występy sportowców i sportowa rywalizacja. Nie byłoby widowiska i emocji bez sztabu ludzi, mediów, służb, a przede wszystkim kibiców i mieszkańców miasta-gospodarza igrzysk. Popatrzmy na Londyn z perspektywy olimpijskiej.
Londyn wita wszystkich sportowców i kibiców.amandabhslater/Flickr CC by SA Londyn wita wszystkich sportowców i kibiców.
Sen z powiek władzom Londynu spędza zapewnienie bezpieczeństwa podczas igrzysk. Porządku pilnuje 10 tys. policjantów i 13,5 tys. żołnierzy.The Department for Culture, Media and Sport/Flickr CC by 2.0 Sen z powiek władzom Londynu spędza zapewnienie bezpieczeństwa podczas igrzysk. Porządku pilnuje 10 tys. policjantów i 13,5 tys. żołnierzy.
Kontrole przy wejściu na obiekty sportowe przypominają te na lotniskach.mole555/Flickr CC by 2.0 Kontrole przy wejściu na obiekty sportowe przypominają te na lotniskach.
Czasem służby porządkowe pozwalają sobie na chwilę luzu.The Department for Culture, Media and Sport/Flickr CC by 2.0 Czasem służby porządkowe pozwalają sobie na chwilę luzu.
Ekipa techniczna - błyskawicznie podają piłę tenisistom, aby gra była bez zbędnych przerw. Na boisku każdy zna swoje miejsce.zoonabar/Flickr CC by SA Ekipa techniczna - błyskawicznie podają piłę tenisistom, aby gra była bez zbędnych przerw. Na boisku każdy zna swoje miejsce.
I na basenie...(tu miejsce sędziowskie).mole555/Flickr CC by 2.0 I na basenie...(tu miejsce sędziowskie).
Kibice na trybunach. Ci mogą wykazywać znacznie więcej spontanicznych reakcji, niż chłodni z definicji pracownicy służb organizacyjnych.simonhorlick/Flickr CC by 2.0 Kibice na trybunach. Ci mogą wykazywać znacznie więcej spontanicznych reakcji, niż chłodni z definicji pracownicy służb organizacyjnych.
Na ulicach króluje kolorowo i luźno ubrany tłum.davehighbury/Flickr CC by SA Na ulicach króluje kolorowo i luźno ubrany tłum.
W służbie olimpijskiej każdy ma też szanse na swoje pięć minut. Powiedzmy „mini” szansę. Na fot. sterowane pilotem samochody wykorzystywane do podawania młotów, dysków czy oszczepów startującym sportowcom.stephenrwalli/Flickr CC by SA W służbie olimpijskiej każdy ma też szanse na swoje pięć minut. Powiedzmy „mini” szansę. Na fot. sterowane pilotem samochody wykorzystywane do podawania młotów, dysków czy oszczepów startującym sportowcom.
Igrzyska obserwuje 25 tys. dziennikarzy.Atos International/Flickr CC by SA Igrzyska obserwuje 25 tys. dziennikarzy.
Inspiracją może być absolutnie wszystko. Muuuuuuusi być na luzie i z fantazją.The Department for Culture, Media and Sport/Flickr CC by 2.0 Inspiracją może być absolutnie wszystko. Muuuuuuusi być na luzie i z fantazją.
Animatorzy i wolontariusze mają w tych dniach sporo roboty.The Department for Culture, Media and Sport/Flickr CC by 2.0 Animatorzy i wolontariusze mają w tych dniach sporo roboty.
Ekipy sportowe mieszkają w nowych apartamentach, których przygotowano prawie 3 tys. W okolicy są sklepy, kino i restauracje serwujące przez 24 godziny na dobę bezpłatne posiłki.davehighbury/Flickr CC by SA Ekipy sportowe mieszkają w nowych apartamentach, których przygotowano prawie 3 tys. W okolicy są sklepy, kino i restauracje serwujące przez 24 godziny na dobę bezpłatne posiłki.
Oprócz olimpjskiego szaleństwa życie próbuje toczyć się dalej, obok. Na co dzień zatłoczone ulice Londynu nie przeżywają oblężenia - większość gości wybiera areny sportowe. Sklepikarze skarżą się na brak klientów.davehighbury/Flickr CC by SA Oprócz olimpjskiego szaleństwa życie próbuje toczyć się dalej, obok. Na co dzień zatłoczone ulice Londynu nie przeżywają oblężenia - większość gości wybiera areny sportowe. Sklepikarze skarżą się na brak klientów.
Potencjalni klienci, czyli turyści wolą parki, skwery i stadiony.mole555/Flickr CC by 2.0 Potencjalni klienci, czyli turyści wolą parki, skwery i stadiony.
Po 12 sierpnia życie w Londynie wróci do normy.The Department for Culture, Media and Sport/Flickr CC by 2.0 Po 12 sierpnia życie w Londynie wróci do normy.
6-letni autor tego rysunku igrzyska pewnie zapamięta.Ordinary Angel/Flickr CC by 2.0 6-letni autor tego rysunku igrzyska pewnie zapamięta.
Janina Paradowska

Więcej na ten temat
  • Porażka naszych siatkarzy w Londynie

Reklama
POLITYKA
Newsletter Prenumerata cyfrowa
Facebook Twitter Instagram

Nasze wydawnictwa

  • Redakcja Polityki
  • Biuro reklamy
  • Napisz do redakcji
  • BOK dla prenumeratorów cyfrowych
  • O Polityce
  • Regulamin serwisu
  • Zasady publikacji komentarzy
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia plików cookie
  • Polityka RODO
  • Informacje dla akcjonariuszy

Aplikacje Polityki

iOS i Android
iOS i Android
W aplikacjach publikujemy pełne wydania tygodnika POLITYKA oraz nasze pisma.

 

Aplikacja Fiszki fiszki
Fiszki Polityki
Codziennie podsumowujemy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia dnia.
  • Pulsar
  • Dwutygodnik Forum
  • Polityka Insight
  • Leśniczówka Nibork
  • Projekt: Cogision, Ładne Halo
  • Wykonanie: Vavatech
  • Prawa autorskie © POLITYKA Sp. z o.o. S.K.A.