Ja My Oni

Omnibolizm

Dr Jarosław Derejczyk jest gerontologiem, dyrektorem Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach-Szopienicach, śląskim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie geriatrii. Dr Jarosław Derejczyk jest gerontologiem, dyrektorem Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach-Szopienicach, śląskim konsultantem wojewódzkim w dziedzinie geriatrii. Leszek Zych / Polityka
Rozmowa z geriatrą dr. Jarosławem Derejczykiem o tym, na co tak naprawdę chorują starsi ludzie, z czego i czym należy ich leczyć.
Jednym z najpoważniejszych problemów u ludzi starszych jest depresja. Cierpi na nią po 80-tce co czwarty pacjent.Leszek Zych/Polityka Jednym z najpoważniejszych problemów u ludzi starszych jest depresja. Cierpi na nią po 80-tce co czwarty pacjent.

Joanna Podgórska: – Wiadomo, jakim okresem życia zajmuje się pediatria. A kiedy zaczyna się geriatria?
Jarosław Derejczyk: – Nie ma precyzyjnej definicji starości, a te, które były, powoli stają się nieaktualne. Żartobliwa definicja mówi, że stary jest ten, kto jest od nas o 6 lat starszy. Dotyczy to nawet chłopców w piaskownicy, którzy widząc przechodzącą dziewczynkę o 6 lat starszą od nich, mówią: fajna, ale za stara.

Ja My Oni „Szczęśliwie dorosnąć” (100004) z dnia 07.03.2012; Nabrać patyny; s. 70
Reklama