Ja My Oni

Kiedy będziesz starą kobietą

Starość rozpoczyna się wtedy, kiedy pierwszy raz, nie żartem, użyjesz sformułowania „za moich czasów”. Starość rozpoczyna się wtedy, kiedy pierwszy raz, nie żartem, użyjesz sformułowania „za moich czasów”. Getty Images
Jak nie zwiędnąć, nie zgorzknieć, nie obrazić się na świat.
Kiedy dzieci wychodzą z domu i rozpoczyna się okres tzw. pustego gniazda, dla kobiet, których głównym zajęciem było sprawowanie „domowego matriarchatu”, zaczyna się trudny czas.Glow images/Getty Images Kiedy dzieci wychodzą z domu i rozpoczyna się okres tzw. pustego gniazda, dla kobiet, których głównym zajęciem było sprawowanie „domowego matriarchatu”, zaczyna się trudny czas.

Nie będąc jeszcze kobietą starą, w niezmiennym tempie 24 godzin na dobę zbliżasz się do momentu, w którym możesz zostać za taką uznana. Widzisz wokół siebie kobiety stare na bardzo różne sposoby. Czy myślisz o tym, że chcesz się starzeć w określony sposób? Na ile będziesz miała na to wpływ – na ile człowiek może świadomie zmniejszać różnicę między tym, kim jest, a tym, kim chciałby być? Chcesz być szczęśliwą staruszką? Ja też chcę.

Ja My Oni „Szczęśliwie dorosnąć” (100004) z dnia 07.03.2012; Nabrać patyny; s. 81
Reklama