Ja My Oni

Żeby z tego nie było dzieci

Pierwszym i najbardziej skutecznym (zaraz po zachowaniu dziewictwa aż do śmierci) środkiem antykoncepcyjnym, chroniącym zarówno przed niechcianą ciążą, jak i wirusem HIV, jest prezerwatywa. Pierwszym i najbardziej skutecznym (zaraz po zachowaniu dziewictwa aż do śmierci) środkiem antykoncepcyjnym, chroniącym zarówno przed niechcianą ciążą, jak i wirusem HIV, jest prezerwatywa. Getty Images
Jak rozmaite metody antykoncepcji wpływają na psychikę partnerów i jakość seksu.
Od kilku lat wśród dziewcząt nasila się zjawisko paranoi ciążowej. Nawet te, które nie współżyją, obsesyjnie boją się ciąży.Emil Pozar/Getty Images Od kilku lat wśród dziewcząt nasila się zjawisko paranoi ciążowej. Nawet te, które nie współżyją, obsesyjnie boją się ciąży.

Juda rzekł do Onana: Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo”. Onan, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia. „Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć”.

Biblijny Onan kojarzy się dziś głównie z masturbacją, chociaż jako popularyzator stosunku przerywanego powinien zostać patronem antykoncepcji. Po części skojarzenie z masturbacją jest jednak słuszne.

Ja My Oni „O dobrym seksie” (100056) z dnia 25.09.2012; MAŁŻEŃSKA SYPIALNIA; s. 49
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >