Ja My Oni

Dzieci boga skuteczności

Nora Grochowska - psycholog z doświadczeniem akademickim i klinicznym, autorka Programu Edukacji Psychologicznej dla szkół i współautorka książek do jego realizacji. Nora Grochowska - psycholog z doświadczeniem akademickim i klinicznym, autorka Programu Edukacji Psychologicznej dla szkół i współautorka książek do jego realizacji. Leszek Zych / Polityka
Nora Grochowska o tym, czy Internet i gry komputerowe przygotują dzieci do realnego świata, w którym trzeba będzie pracować i żyć z innymi.
Współczesne myślenie o edukacji ma swojego boga, którym jest skuteczność. Każde działanie powinno mieć efekt nazwany już w momencie podejmowania tego działania.Leszek Zych/Polityka Współczesne myślenie o edukacji ma swojego boga, którym jest skuteczność. Każde działanie powinno mieć efekt nazwany już w momencie podejmowania tego działania.

Ewa Winnicka: – Duży brytyjski koncern wydawniczy chwalił się niedawno swoim wizjonerskim projektem: w uboższych rejonach świata małe dzieci poprzez komputery dostarczone przez ten koncern za pomocą gier będą się uczyć angielskiego, matematyki i przyswoją inne niezbędne kompetencje. Dzieci kochają gry, więc to jest nieuchronna przyszłość edukacji. Podoba się pani?
Nora Grochowska: – Bardzo. Zwłaszcza że najprawdopodobniej takie dzieci nieobjęte programem bogatej fundacji nie nauczyłyby się niczego.

Ja My Oni „Jak pracować z sensem” (100069) z dnia 25.02.2013; Praca w przyszłości; s. 85
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >