Ja My Oni

Pytałbym, w co wierzysz

Rządzić z misją

Prof. Aleksander Hall jest historykiem, profesorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Prof. Aleksander Hall jest historykiem, profesorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Leszek Zych / Polityka
Prof. Aleksander Hall o tym, co znaczy w polityce poczucie misji i wyczucie ducha własnej epoki.
„Takie cechy jak bezinteresowność, niezabieganie o własną pozycję, w wielkim stopniu wykazywał Tadeusz Mazowiecki. Przy tym miał ewidentne poczucie własnej wartości i znaczenia”.Tomasz Wierzejski/Fotonova „Takie cechy jak bezinteresowność, niezabieganie o własną pozycję, w wielkim stopniu wykazywał Tadeusz Mazowiecki. Przy tym miał ewidentne poczucie własnej wartości i znaczenia”.

Ryszarda Socha: – Wyobraźmy sobie, że przychodzi do pana student, sensowny, z dużym potencjałem. Mówi, że studiuje politologię i chciałby zostać politykiem. Ale nie statystą, tylko kimś, kto zaznaczy swój ślad w historii. Co by mu pan poradził?
Prof. Aleksander Hall: – Niespecjalnie jestem entuzjastą drogi do polityki przez studia politologiczne. Znamy polityków młodszego pokolenia, których pierwszym zawodem było bycie politykiem.

Ja My Oni „Psychologia i polityka” (100095) z dnia 26.04.2015; Ci, którzy rządzą; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Pytałbym, w co wierzysz"
Reklama