Ja My Oni

Aj lajk ju

Jak nie stać się niewolnikiem mediów społecznościowych

Sposób naszego funkcjonowania w mediach społecznościowych można przyrównać do cyfrowego awatara, którego sami kreujemy. Sposób naszego funkcjonowania w mediach społecznościowych można przyrównać do cyfrowego awatara, którego sami kreujemy. JuSun / Getty Images
Czy współczesnemu człowiekowi zależy już tylko na sieciowej akceptacji, czy jeszcze trochę na tym, by ktoś go po prostu lubił.
Zbyt silna koncentracja na własnym wizerunku bywa źródłem problemów, które dotykają coraz młodszych, zwłaszcza kobiet.123 RF Zbyt silna koncentracja na własnym wizerunku bywa źródłem problemów, które dotykają coraz młodszych, zwłaszcza kobiet.

Wyobraź sobie sobotni sierpniowy poranek. Wybierasz się z przyjaciółką na kawę i plotki do ulubionej kawiarni. Budzisz się w kolorowej pościeli. Pstryk – ten widok zasługuje na słodkie selfie. Masz więcej czasu niż zwykle, więc starannie tuszujesz rzęsy i nakładasz nowy kolor pomadki. Pstryk – kolejna „słit focia”. Pojedziesz rowerem, fajnie jest przecież propagować zdrowy styl życia – pstryk. Duże latte i beza z malinami – zanim wsuniesz pierwszy kęs, już trzymasz w dłoni smartfon.

Ja My Oni „Jak nie oszaleć w szalonym świecie” (100122) z dnia 07.08.2017; Sami ze sobą; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Aj lajk ju"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >