Ja My Oni

Dostęp do niedostępnych

Wychowani przez internet

Połowa przebadanych nastolatków ma swoje awatary w internetowych grach. Połowa przebadanych nastolatków ma swoje awatary w internetowych grach. Kniel Synnatzschke / Getty Images
Czy sieć psuje dzieci.
Ekrany telefonów komórkowych, tabletów, laptopów czy telewizorów spiętych z konsolą do gier są nierozerwalnie związane z codziennym życiem młodych.Getty Images Ekrany telefonów komórkowych, tabletów, laptopów czy telewizorów spiętych z konsolą do gier są nierozerwalnie związane z codziennym życiem młodych.

Sieć zmieniła wszystko – nawet sposób, w jaki nastolatki śpią. Często trzymają smartfona pod poduszką i budzą się w nocy tylko po to, żeby sprawdzić, czy na świecącym szarym światłem ekranie nie pojawiło się nowe powiadomienie: wysłana już po północy wiadomość od znajomych, kilkadziesiąt nowych lajków z Instagrama, kolejny update z prowadzonej na żywo relacji z ważnego wydarzenia na świecie. Są do tego stopnia zaangażowani emocjonalnie w swoje internetowe życie, że ciągle obawiają się, że zostaną wyeliminowani z obiegu informacji i nie odpowiedzą wystarczająco szybko na napływające wiadomości.

Ja My Oni „Jak być wystarczająco dobrą rodziną” (100140) z dnia 12.11.2018; Ułożyć się w rodzinie; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Dostęp do niedostępnych"
Reklama