Ja My Oni

Miłosne perpetuum mobile

Szczęście w związku

Większość par przeżywających problemy zdaje sobie sprawę, że terapia nie doprowadzi do pełnego szczęścia. Większość par przeżywających problemy zdaje sobie sprawę, że terapia nie doprowadzi do pełnego szczęścia. Mirosław Gryń / Polityka
Jak serwisować związek, który czasem musi zaszwankować.
Cyrkularne koła pozytywnych wymian przekazywane są między pokoleniami poprzez mechanizmy uczenia się.Mirosław Gryń/Polityka Cyrkularne koła pozytywnych wymian przekazywane są między pokoleniami poprzez mechanizmy uczenia się.

Większość ludzi zna związki wyglądające na idealne, w których obie osoby wydają się szczęśliwe. Plotkuje się o nich, przytacza jako przykłady, że miłość zwycięża, a codzienne szczęście w związku to stan naturalny. Zapewne nie zgodziłaby się z tym Olga Tokarczuk, nowa polska noblistka – i jako wielka artystka, i jako psycholog i terapeutka z wykształcenia, która opisuje złożoność ludzkich losów, także w relacjach. W jej książkach miłości zwykle towarzyszy obawa o jej utratę, a nienawiści fascynacja stanem własnej siły i mocy niszczenia.

Ja My Oni „Dobrostan” (100158) z dnia 25.11.2019; Zadbać o dobro bliskich; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Miłosne perpetuum mobile"