Ja My Oni

Śmiercionośny dreszczyk

Śmiertelny hazard

„Ludzie grają, żeby zdobyć większe pieniądze. Są tacy hazardziści, którzy wcale się nie martwią z powodu przegranej, bo mają racjonalne wytłumaczenie, żeby dalej grać.” „Ludzie grają, żeby zdobyć większe pieniądze. Są tacy hazardziści, którzy wcale się nie martwią z powodu przegranej, bo mają racjonalne wytłumaczenie, żeby dalej grać.” Yuji Sakai / Getty Images
Dr med. Bohdan Woronowicz o tym, dlaczego patologiczni hazardziści popełniają samobójstwa najczęściej spośród wszystkich od czegokolwiek uzależnionych.
Dr med. Bohdan Woronowicz jest psychiatrą, certyfikowanym specjalistą i superwizorem psychoterapii uzależnień.Leszek Zych/Polityka Dr med. Bohdan Woronowicz jest psychiatrą, certyfikowanym specjalistą i superwizorem psychoterapii uzależnień.

VIOLETTA KRASNOWSKA: – Wyścigi Konne na Służewcu wydają się przeżywać kolejny renesans. Coraz częściej młodzi ludzie w gronie znajomych lubią spędzać tam niedziele. Czy to mogą być miłe złego początki?
BOHDAN WORONOWICZ: – Nie wykluczałbym, choć oczywiście nie w każdym przypadku. Są ludzie, którzy dla zabawy obstawią niewielką kwotę i na tym poprzestaną. Ale dla niektórych to może być początkiem uzależnienia od hazardu.

Podatni

Od czego zależy, w której grupie człowiek się znajdzie?

Ja My Oni „Nałogi” (100162) z dnia 24.02.2020; Co uzależnia; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmiercionośny dreszczyk"