Ja My Oni

Kto jest bardziej EKO

W sidłach idei

Kryzys ekologiczny jest wyraźnym sygnałem, że nasz sposób budowania relacji ze środowiskiem naturalnym jest nieadekwatny i niekorzystny dla pozaludzkich form życia. Kryzys ekologiczny jest wyraźnym sygnałem, że nasz sposób budowania relacji ze środowiskiem naturalnym jest nieadekwatny i niekorzystny dla pozaludzkich form życia. Francesco Carta / Getty Images
Czy można uzależnić się od zbyt intensywnie wyznawanej idei.
Troska o własne bezpieczeństwo ekologiczne nie powinna polegać wyłącznie na tworzeniu coraz bardziej wymyślnych metod eliminacji własnego śladu węglowego.Richard Drury/Getty Images Troska o własne bezpieczeństwo ekologiczne nie powinna polegać wyłącznie na tworzeniu coraz bardziej wymyślnych metod eliminacji własnego śladu węglowego.

Współcześni ludzie coraz wyraźniej zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo poprzez własne działania zatruwają planetę i siebie samych. Więc coraz więcej osób podejmuje zachowania zmierzające do ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Czy z ekologią w życiu można przesadzić?

Astykowie i inni

W 2008 r., za pośrednictwem artykułu autorstwa Joanne Kaufman opublikowanego na łamach „New York Timesa”, Stany Zjednoczone obiegła historia o rodzinie państwa Astyk. Autorka opisywała w nim sześcioletniego syna państwa Astyk, którego marzeniem było grać w drużynie piłkarskiej.

Ja My Oni „Nałogi” (100162) z dnia 24.02.2020; Co uzależnia; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto jest bardziej EKO"