Ja My Oni

Budzenie Demona • Kalendarium

Podpalona tęczą na pl. Zbawiciela, Warszawa 2012 r. Podpalona tęczą na pl. Zbawiciela, Warszawa 2012 r. Adam Stępień / Agencja Gazeta

7.11.2004
Poznańscy radni PiS – Przemysław Aleksandrowicz i Jacek Tomczak, przy okazji debaty publicznej na temat planowanego Marszu Równości, mówią o promowaniu pedofilii, zoofilii i nekrofilii oraz lansowaniu postawy życiowej promującej rozwiązłość. Działaczki stowarzyszenia Lambda oskarżają ich o zniesławienie. Na mocy zawartej ugody oskarżeni na konferencji prasowej 11 września 2006 r. wyrażają ubolewanie, że osoby o orientacji homoseksualnej mogły poczuć się urażone ich wypowiedziami. Stwierdzają również, że nie zamierzali porównywać homoseksualizmu do pedofilii, zoofilii i nekrofilii.

28.05.2005
W „Gazecie Wyborczej” ukazuje się artykuł pracownika Papieskiej Akademii Teologicznej, księdza filozofa Dariusza Oko, wyrażający niepoparte żadnymi badaniami stwierdzenia: powszechnie wiadomo, iż homoseksualiści częściej niż reszta społeczeństwa dopuszczają się pedofilii; powszechnie wiadomo, że częściej chorują na choroby weneryczne; powszechnie wiadomo, że w ich środowisku popełnia się więcej zbrodni oraz ich związki są uboższe emocjonalnie. Ksiądz Oko stwierdza też, że dla zdrowego rozumu akceptacja homoseksualizmu jest nie do przyjęcia, a homoseksualiści kroczą drogą śmierci. Na artykuł odpowiadają oburzeni dziennikarze „Gazety Wyborczej”, pisząc, że Dariusz Oko używa najbardziej prymitywnych i stereotypowych argumentów, jakie człowiek wykształcony, a zwłaszcza naukowiec, powinien mieć w głębokiej pogardzie.

19.11.2005
Do uczestników poznańskiej Parady Równości, zorganizowanej mimo zakazu prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego, przeciwnicy manifestacji krzyczą: „pedały do gazu”, „zrobimy z wami co Hitler z Żydami” czy „nie oddamy wam Poznania pedały, zboczeńcy”.

Ja My Oni „Ludzie LGBT+” (100173) z dnia 17.08.2020; Historie i teorie; s. 14
Reklama