Niezbędnik

Testy genetyczne – okiem genetyka

Jeśli ktoś chce wiedzieć, ile ma w swoim genomie DNA neandertalczyka i skąd pochodzili jego przodkowie, nie ma przeciwwskazań! Jeśli ktoś chce wiedzieć, ile ma w swoim genomie DNA neandertalczyka i skąd pochodzili jego przodkowie, nie ma przeciwwskazań! Peter Menzel/Science Photo Library / EAST NEWS
Czy ta niezwykle obiecująca dziedzina medycyny stanie się w rękach mistrzów od autopromocji maszynką do zarabiania pieniędzy?
W połowie maja 2013 r. Angelina Jolie ujawniła, że przeszła zabieg podwójnej mastektomii, aby zapobiec zachorowaniu na chorobę nowotworową, na którą kilka lat wcześniej zmarła jej matka.Danny Moloshok/Landov/BEW W połowie maja 2013 r. Angelina Jolie ujawniła, że przeszła zabieg podwójnej mastektomii, aby zapobiec zachorowaniu na chorobę nowotworową, na którą kilka lat wcześniej zmarła jej matka.

Jeśli wierzyć temu, co jest już dostępne w internecie, bez trudu będzie można dobrać do własnej konstytucji genetycznej wszystko, co mniej lub bardziej potrzebne. To tylko kwestia ceny.

Już dziś – jeśli chcesz mieć idealny krem – prześlij odrobinę DNA (obecnego w ślinie lub pobranego wacikiem przeciągniętym po wewnętrznej stronie policzka) i zapłać 189 dol. australijskich. Firma obiecuje przetestowanie 16 markerów (nie podaje jakich) odpowiadających za starzenie skóry i na tej podstawie dobierze składniki idealnego dla ciebie kosmetyku.

Niezbędnik Inteligenta „Co mamy w genach” (100079) z dnia 17.03.2014; Genetyka przyszłości; s. 98
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >