O Polityce

Paweł Huelle w Salonie w Toruniu

8 czerwca 2010 r.
Paweł HuelleTadeusz Późniak/Polityka Paweł Huelle

Zapraszamy do Salonu Kulturalnego POLITYKI w Toruniu na spotkanie z pisarzem Pawłem Huelle, laureatem Paszportu POLITYKI za rok 2001. Spotkanie poprowadzi Piotr Sarzyński, dziennikarz działu kultury "Polityki".

8 czerwca, wtorek, godz. 18.00, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6 w Toruniu, wstęp wolny, zapraszamy.

W programie spotkania m.in. promocja pisma literackiego Bliza, którego mecenasem jest Miasto Gdynia. Bliza stara się łączyć wysoki, ogólnopolski poziom kulturalny z ukazywaniem ważnych lokalnych - gdyńskich - zdarzeń i osobowości. Jako magazyn artystyczny prezentuje zjawiska z różnych dziedzin sztuk: plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych, literatury, architektury.

Paweł Huelle (ur. 1957) - prozaik, scenarzysta i dramaturg. Jako gdańszczanin z urodzenia, większość swej twórczości poświęca rodzinnemu miastu. W latach 80. związany z prasą konspiracyjną, zaś w latach 1994-1999 dyrektor Ośrodka Gdańskiego Telewizji Polskiej. Zadebiutował powieścią Weiser Dawidek, która została uznana przez krytyków za najważniejszą powieść lat osiemdziesiątych. Opublikował między innymi nominowany do Nagrody Literackiej Nike '97 tom Pierwsza miłość i inne opowiadania, Opowiadania na czas przeprowadzki oraz powieści: Mercedes-Benz i Castorp. Jego ostatnia powieść Ostatnia Wieczerza również została wyróżniona nominacją do Nagrody Literackiej Nike.

 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama