kolekcja"Wirtuozi muzyki poważnej"
Polityka

W środę 6 października wystartowała kolejna, muzyczna  kolekcja POLITYKI - „Wirtuozi Muzyki Poważnej”. Kolekcja składa się z 15 tomów książek z dołączonymi do nich, pochodzącymi z zasobów wytwórni EMi Classic, płytami CD. Kolekcja jest poświęcona wielkim solistom i dyrygentom: wykonawcom światowego formatu, którzy w mistrzowski sposób interpretują ponadczasowe dzieła wybitnych kompozytorów. Kolekcję inauguruje Piotr Anderszewski, międzynarodowej sławy polski pianista, a przy okazji laureat Paszportu POLITYKI za 1994 r. W kolejnych tomach pojawią się m.in.: Kiri Te Kanawa, Światosław Richter, Simon Rattle, Placido Domingo, Martha Argerich, Maria Callas, Mścisław Rostropowicz i wielu innych artystów, wzbudzających aplauz publiczności na całym świecie.

W każdym tomie znani krytycy muzyczni kreślą biografie artystów oraz szczegółowo omawiają utwory zamieszczone na płycie CD. Na płytach CD znajdzie się niemal 50 utworów wybitnych kompozytorów z ostatnich trzech stuleci. (m.in. Bach, Beethoven, Brahms, Chopin, Prokofiew, Mozart, Schubert, Schumann, Strawiński)

Pierwszy tom kolekcji „Wirtuozi Muzyki Poważnej” ukazał się w  środę 6 października z częścią nakładu 41 numeru „Polityki” w cenie 15 zł. Kolejne części kolekcji będą ukazywać się co środę w cenie 24,99 zł.

Kolekcja jest dostępna w dobrych punktach sprzedaży prasy oraz w internetowym sklepie Polityki  www.skleppolityki.pl. Cena prenumeraty kolekcji wynosi 289 zł.

Cena pojedyńczego tomu wynosi 24,99 zł

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj