Pina Wima Wendersa
Polityka

Film Wima Wendersa zachwycił publiczność tegorocznego Berlinale i stał się wydarzeniem 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wenders pokazał legendarną tancerkę, choreografkę i reformatorkę tańca współczesnego jako artystkę i wizjonerkę. Wypowiedzi tancerzy połączył z fragmentami spektakli zainscenizowanymi w przestrzeni miejskiej i na scenie. Reżyser zafascynowany technologią kina trójwymiarowego, uczynił z niej środek artystyczny swojego filmu - dzięki temu udało się na ekranie oddać esencję teatru tańca Piny Bausch.
W Warszawie Pina zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na pokazach specjalnych podczas III Dni Sztuki Tańca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Film będzie można zobaczyć 18 września, o godzinie 17.00 i 20.00. Sprzedaż biletów w kasach Teatru Wielkiego - Operze Narodowej w dni powszednie w godzinach 9.00 - 19.00 oraz on-line na www.teatrwielki.pl Pokazy specjalne Piny odbywają się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej - Westfalii w Polsce 2011/2012.

W dniach 22-25 września w 40 polskich miastach odbędzie się Weekend z Piną – cykl pokazów specjalnych filmu w najlepszych salach 3D w Polsce. Film wchodzi do regularnej dystrybucji 21 października. Dystrybutorem Piny jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj