Manifest wkurzonego inteligenta

Książka Piotra Sarzyńskiego pt. „Wrzask w przestrzeni”
Dlaczego w Polsce jest tak brzydko? Dlaczego tak mało u nas dobrej architektury, a tak dużo – byle jakiej? Skąd ten przygnębiający bezład, chaos miast i osiedli, przestrzeni publicznej? Czy to kwestia nienajlepszego gustu Polaków, złego prawa, a może nieudolności władz?
Polityka

Na wszystkie te pytania Piotr Sarzyński, autor książki „Wrzask w przestrzeni” udziela odpowiedzi frapujących i nieoczywistych. I co najważniejsze – mówi co zrobić, żeby mogło być ładniej. 
„Wrzask przestrzeni”  to książka dla tych, którzy atakowani na co dzień przez brzydotę w różnych postaciach – bezguścia, tandety, pseudoelegancji – nie chcą się z tym pogodzić.

To zupełnie niepojęte, że w kraju położonym w (niemal) centrum Europy do dziś nie poradziliśmy sobie w podstawowym stopniu z największymi wyzwaniami „wrzeszczącej przestrzeni” dwóch ostatnich dekad: chaosem architektonicznym i urbanizacyjnym, śmieciami, zalewem reklam, niszczeniem dorobku materialnego przeszłości, nieporządkiem komunikacyjnym, dewastacją natury (…). Powoli, bardzo powoli rodzi się wreszcie ruch obywatelskiego sprzeciwu wobec całego tego dziadostwa. Na razie rozproszony, przycupnął gdzieś na internetowych blogach i wortalach,w fundacjach i stowarzyszeniach. Marzy mi się by zjednoczył, jak niegdyś wszystkich niezadowolonych zjednoczyła Solidarność.
Piotr Sarzyński

Książkę będzie można kupić w kioskach w specjalnej, promocyjnej cenie 20 zł (razem z POLITYKĄ nr 05/2012 r. - w sprzedaży od  01 lutego 2012 r.), a także w salonach EMPiK i HDS oraz na www.skleppolityki.pl w cenie 29,90 zł.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj