Biało-czerwoni przed mistrzostwami Europy 2012
POLITYKA i Klub Kibica Reprezentacji Polski zapraszają na spotkanie „Biało-czerwoni przed mistrzostwami Europy 2012”. Okazją do spotkania jest książka Stefana Szczepłka „Polska! Biało-czerwoni!”, która ukaże się w sprzedaży 29 lutego w ramach kolekcji Złota Jedenastka wydawanej przez POLITYKĘ.
Stefan Szczepłek, 'Polska! Biało-czerwoni!'
Polityka

Stefan Szczepłek, "Polska! Biało-czerwoni!"

Książka będzie oczywiście jedynie pretekstem do szerszej dyskusji nad stanem i kondycją polskiej reprezentacji. Gośćmi spotkania będą:  Stefan Szczepłek, Andrzej Strejlau, trener, były selekcjoner reprezentacji Polski, oraz  Tomasz Rząsa, menadżer reprezentacji Polski ds. kontaktów medialnych. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Olszański.

Zapraszamy 1 marca, czwartek, godz. 18.00, wejście B,  redakcja POLITYKI, ul. Słupecka 6 w Warszawie.

Wstęp wolny!

O książce Stefana Szczepłka "Polska! Biało-czerwoni!": 

Przed mistrzostwami europejskimi w piłce nożnej rosną oczekiwania w stosunku do naszej reprezentacji. Stefan Szczepłek przedstawia ku pokrzepieniu serc historię polskiej piłki, w której niegdyś odnosiliśmy poważne sukcesy. „Polska! Biało-czerwoni!” prowadzi nas od narodzin polskiego futbolu na terenach okupowanych przez zaborców po legendarne mecze, dzięki którym polscy piłkarze i polski futbol wykuwali sobie miejsce w świadomości kibiców. Poznamy historię sukcesów reprezentacji na najważniejszych turniejach oraz krótkotrwałą chwałę polskich klubów w rozgrywkach europejskich pucharów. To nie jest historia,  jakich wiele, bo Szczepłek obficie czerpie nie tylko z zakurzonych sportowych archiwów, ale przede wszystkim ze swojego wieloletniego dziennikarskiego doświadczenia. Zajmująco opowiada o wszystkich najważniejszych dla polskiego futbolu postaciach. Ubarwia zdarzenia relacjami samych uczestników, opowiadanymi z perspektywy szatni i boiska. Nie pomija także trudnych dla polskiego futbolu tematów, takich jak sprzedawanie wyników meczów poza boiskiem, czy też nadużywanie przez piłkarzy alkoholu. I zastanawia się (podobnie jak większość polskich kibiców): czy w czerwcu 2012 roku zdarzy się cud?

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj