O Polityce

Joanna Solska nominowana do Nagrody im. Dariusza Fikusa

Kapituła Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby wyłoniła trzech finalistów tegorocznej edycji.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Spośród 41 publikacji (autorstwa 47 dziennikarzy) zgłoszonych do nagrody najwięcej głosów otrzymała Joanna Solska za artykuł „Kokosy orzechowe” (POLITYKA nr 31/2011). W trójce finalistów znaleźli się także: Jerzy Haszczyński za artykuł „Mój brat obalił dyktatora” („Rzeczpospolita”) oraz Bogdan Wróblewski i Wojciech Czuchnowski za artykuł „Przetrącone śledztwo” („Gazeta Wyborcza”).

Nazwisko laureata Nagrody zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali 27. marca w Press Club Polska. Zostanie na niej również ogłoszony laureat Nagrody Specjalnej.

Nagroda im. Dariusza Fikusa przyznawana jest za artykuły wydrukowane w języku polskim i w polskiej prasie w poprzednim roku.
Skład kapituły Nagrody: Jerzy Baczyński z "Polityki", Paweł Fąfara z "Polska The Times", Łukasz Fikus, Piotr Gabryel z "Uważam Rze", Aleksandra Karasińska z "Newsweeka", Michał Kobosko z "Wprost", Marcin Lewicki z Press Club Polska, Piotr Mucharski z "Tygodnika Powszechnego", Piotr Pacewicz z "Gazety Wyborczej" oraz Jadwiga Sztabińska z "Dziennika Gazety Prawnej".

Więcej informacji na www.nagrodafikusa.pl

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama