O Polityce

"Bunt Sieci"

Polityka
Zapraszamy do lektury nowej książki Edwina Bendyka pt. „BUNT SIECI” (wydawca: Polityka Spółdzielnia Pracy).

Czy Polska przetrwa do 2030 roku?
To główne pytanie najnowszej książki autora tygodnika POLITYKA. Perspektywa dwóch dekad jest jednocześnie bardzo odległa, by wszelkie prognozy czynić mocno niepewnymi - i bliska na tyle, bo właśnie w 2030 r. zbierać będziemy dobre i robaczywe owoce decyzji podjętych dziś, na początku drugiej dekady XXI wieku. Wtedy też, w 2030 roku o sprawach kraju decydować będą ludzie, którzy w roku 2012 nie mieli szansy uczestniczyć w planowaniu wspólnej przyszłości. Ich głosu nikt nie słuchał, więc wyszli na ulice. Książka próbuje na gorąco zinterpretować wydarzenia z przełomu stycznia i lutego 2012 r. Wszystkich, z uczestnikami włącznie, zaskoczyła skala i charakter protestów.
Kim jednak są buntownicy z polskich ulic?
Potomkami Karola Marksa walczącymi o cyberkomunizm? Epigonami neoliberalizmu pragnącymi uwolnienia energii prywatnych jednostek od zbędnych ograniczeń? A może ponowoczesnymi wyznawcami idei narodowej, mobilizującymi się na hasło: Internet, Honor, Ojczyzna?

Edwin Bendyk
Publicysta tygodnika POLITYKA. Zajmuje się tematyką cywilizacyjną – modernizacja, globalizacja, cyfrowa rewolucja, ekologia, wpływ techniki na życie społeczne, kulturalne, gospodarkę i politykę to tematy, którym poświęca większość tekstów. Futurysta, zwolennik posthumanizmu. Autor książek „Zatruta studnia” (nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2003), „Antymatrix”, „Miłość, wojna, rewolucja”. Współautor „Manifestu nooawangardy”. Kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas. Autor i kurator projektu „Kultura i rozwój” realizowanego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Prowadzi blog „Antymatrix” www.bendyk.blog.polityka.pl

Książka do kupienia w salonach prasowych oraz na www.skleppolityki.pl w cenie 24,99 zł.

BUNT SIECI - Edwin Bendyk
wydawca: Polityka SP
oprawa: miękka
objętość: 212 stron
format: 140 x 205 mm

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama