O Polityce

Nagrody Historyczne POLITYKI 2012 wręczone

Laureaci: (od lewej) Mirosław A. Supruniuk, Grzegorz Motyka, Aleksander Hall Laureaci: (od lewej) Mirosław A. Supruniuk, Grzegorz Motyka, Aleksander Hall Polityka
24 kwietnia w redakcji POLITYKI zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2011 roku.

W tym roku do Nagród zgłoszono 162 książki. Jury nagrodziło trzech autorów w trzech kategoriach. W dziale prac naukowych i popularnonaukowych nagrodę odebrał Grzegorz Motyka za książkę  Od rzezi wołyńskiej do akcji „Wisła”. Konflikt polsko-ukraiński 1943–1947 (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2011). W dziale pamiętników i wspomnień nagrodę otrzymał Aleksander Hall za książkę  Osobista historia III Rzeczypospolitej (Rosner i Wspólnicy, Warszawa 2011). W dziele źródeł nagroda trafiła do Mirosława A. Supruniuka za książkę  Uporządkować wspomnienia. Nieautoryzowane rozmowy z Jerzym Giedroyciem (Towarzystwo Przyjaciół Archiwum Emigracji, Toruń 2011).

Artykuł Mariana Turskiego o nagrodzonych tytułach oraz zdjęcią z uroczystości wręczenia Nagród:
http://www.polityka.pl/historia/1515612,1,nagrody-historyczne-2011---laureaci.read

Nagrody Historyczne Polityki to najstarsza w Polsce nagroda przyznawana publikacjom o tematyce dotyczącej najnowszej historii Polski. Po raz pierwszy Nagrody zostały przyznane w 1959 r. W skład Jury przyznającego Nagrody Historyczne wchodzą wybitni polscy historycy oraz przedstawiciele tygodnika „Polityka”, a wyróżnione prace – w ogromnej większości – weszły na trwałe do polskiej historiografii.

Nagrody Historyczne POLITYKI przyznawane są w trzech kategoriach (działach):

1/ w kategorii (dziale) prac naukowych i popularno-naukowych;

2/ w kategorii (dziale) wydawnictw źródłowych;

3/ w kategorii (dziale) pamiętniki, relacje, wspomnienia.

Jury Nagród Historycznych POLITYKI:

prof. Włodzimierz Borodziej, prof. Jerzy Holzer, prof. Jerzy Tomaszewski, red. Marian Turski, prof. Feliks Tych, prof. Wiesław Władyka, prof. Wojciech Wrzesiński, dr Marcin Zaremba.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną