10. Miesiąc Fotografii w Krakowie już 17 maja - 17 czerwca
Nadchodzi kolejny Miesiąc Fotografii w Krakowie: już w maju i czerwcu wyjątkowy, bo odkrywczy; ciekawy, bo różnorodny; ważny, bo dobry; nie do przegapienia, bo... urodzinowy! W tym roku Festiwal świętuje swoje 10. urodziny. DOŁĄCZ! Tego nie można przegapić!
Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie
materiały prasowe/materiały prasowe

Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie

Jak co roku podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie w ramach programu głównego zaprezentowane zostaną wystawy gwiazd światowej fotografii (m.in. Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński, Sally Mann, Siergiej Bratkow), nowym elementem programu będzie natomiast Sekcja eksperymentalna.

Do współpracy w ramach Festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Ekspozycje odbywać się będą równolegle w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa, a wydarzenia towarzyszące (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią.

DOŁĄCZ! Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię!

Nowość Miesiąca Fotografii to Sekcja eksperymentalna. Wystawę Fotografia w życiu codziennym (Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki) stworzył zespół polskich animatorów, artystów i naukowców pracujący pod kuratorskim nadzorem uznanej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej Fotografia jako sztuka współczesna). Ekspozycja została tak skonstruowana, aby pozwolić wszystkim chętnym aktywnie się w nią angażować. Odbywające się w przestrzeniach Bunkra Sztuki przez cały Miesiąc wydarzenia (akcje, instalacje, prezentacje, warsztaty czy seminaria) pozwolą widzom doświadczyć fotografii w jej różnych formach i odmianach – dotknąć, poznać, spróbować! W efekcie suma wszystkich projektów to zupełnie nowa propozycja podejścia do kwestii fotografii jako metody komunikacji, jej tożsamości i narodowej historii. Bezpłatny wstęp do Galerii pozwala swobodnie wracać, aby za każdym razem odkrywać wystawę na nowo.

Sekcja ShowOFF to 10 młodych artystów wybranych przez jury w składzie: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Michał Łuczak i Adam Pańczuk, Witek Orski i Janek Zamoyski, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Magda Kownacka i Gaweł Kownacki. Od marca wspólnie pracowali nad wystawami, które po raz pierwszy zaprezentują publiczności już 17 maja. W tym roku Sekcja ShowOFF to intrygujące i ambitne fotograficzne opowieści.

Miesiąc Fotografii w Krakowie to jednak nie tylko wystawy. Różnorodne propozycje jubileuszowego Festiwalu uzupełni bogaty Program wydarzeń towarzyszących – spotkania, projekcje, wykłady, warsztaty czy pokazy slajdów. To również VII Przegląd Portfolio – okazja do  spotkania i uzyskania wskazówek od profesjonalnych fotografów i fotoedytorów, redaktorów, krytyków sztuki, przedstawicieli agencji, magazynów czy galerii, gotowych służyć radą ambitnym i ciekawym.

DOŁĄCZ, świętuj 10. urodziny Miesiąca Fotografii, celebruj fotografię!

Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie organizowany jest przez Fundację Sztuk Wizualnych przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem Festiwalu jest firma Canon Polska.

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ MFK 2012

17 maja – 21 maja 2012 Weekend Inauguracyjny

18 maja 2012 (piątek, g. 18:00) – uroczyste otwarcie Festiwalu w Galerii Starmach;

22 maja – 17 czerwca 2012 – wydarzenia towarzyszące;

26 maja 2012 – VII Przegląd Portfolio;

17 czerwca 2012 – zakończenie Festiwalu.

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na www.photomonth.com

Więcej o Fundacji Sztuk Wizualnych na www.sztukawizualna.org

 

DOŁĄCZ już teraz na www.facebook.com/photomonth

www.photomonth.com | office@photomonth.com 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj