6. Festiwal Legend Rocka
Kolejna edycja Festiwalu Legend Rocka i kolejne wielkie gwiazdy na scenie amfiteatru w Dolinie Charlotty już w lipcu.

Szósty już Festiwal Legend Rocka rozpocznie się odsłoną lipcową (13 -14.07.2012). Pierwszego dnia  zagrają Ray Manzarek & Robby Krieger of The Doors. Legendarne brzmienie nieśmiertelnej muzyki Doorsów zainauguruje  tegoroczną ucztę fanów rocka, a już drugiego dnia w Dolinie Charlotty pojawi się jedna z czołowych brytyjskich grup bluesrockowych – Ten Years After. Zespół ten wystąpił już na scenie tego malowniczego amfiteatru podczas FLR w 2008 roku. Koncert spotkał się z takim entuzjazmem i zachwytem publiczności, że powrót TYA do Doliny był jedynie kwestią czasu. Kolejną gwiazdą wieczoru będzie również brytyjski zespół – Savoy Brown. Poza ich bluesowymi i rockowymi standardami będzie można posłuchać również charakterystycznych kompozycji w rytmie boogie. A ten bluesowo-rockowy wieczór zakończy występ supergrupy Cactus.  W pierwszym składzie zespołu na gitarze grał Jeff Beck, a śpiewał Rod Stewart, a obecnie, choć bez tych gwiazd, grupa świetnie potrafi zagrzać publiczność do wspólnej zabawy i będzie to z pewnością znakomite ukoronowanie pierwszej odsłony 6. Festiwalu Legend Rocka. 

10 sierpnia mocnym brzmieniem rozpocznie się sierpniowa odsłona 6. Festiwalu Legend Rocka. Jako pierwszy wystąpi polski zespół, wywodzący się z Poznania – Acid Drinkers, wykonujący muzykę trash metalową. Pierwszy dzień zamknie występ znakomitej irlandzkiej grupy, wykonującej klasyczny hard rock oraz heavy metal – Thin Lizzy.

Kolejny wieczór pełen dobrej muzyki rozpocznie polska legenda – Budka Suflera. Wspaniałe i niepowtarzalne hity polskiego rocka wprowadzą publiczność w znakomity koncertowy nastrój, aby następnie na scenie powitać jednego z prekursorów heavy metalu – Uriah Heep.

Ostatni dzień 6. Festiwalu Legend Rocka otworzy jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, cieszący się niesłabnącą sławą – Perfect. Zaraz po polskiej legendzie na naszej scenie pojawi się znakomity brytyjski wokalista i autor tekstów związany głównie z gatunkiem białego blusa, współpracujący w latach 2004-2009 z zespołem Queen – Paul Rodgers. Będzie to jego pierwszy występ w Polsce, dlatego nie można przegapić tej niepowtarzalnej okazji.

Więcej szczegółów: www.legendyrocka.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj